Stage 13 Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Man Seeking Woman ve Miracle Workers gibi dizilerin senaristi olarak öne çıkan Simon Rich’in lkendisinin kaleme aldığı öyküden uyarlanan Stage 13 adlı projenin yönetmeni belli oldu.

YAŞAM 31.08.2020, 17:51
Stage 13 Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Man Seeking Woman ve Miracle Workers gibi dizilerin senaristi olarak öne çıkan Simon Rich’in lkendisinin kaleme aldığı öyküden uyarlanan Stage 13 adlı projenin yönetmeni belli oldu. Stage 13 film izle yönetmeninin Edgar Wright olduğu gelen haberler arasında yerini aldı.

Edgar Wright, Shaun of the Dead, Hot Fuzz ve Baby Driver gibi filmlerle adını duyurmayı başaran bir isim olarak kendini gösterdi. Bu yıl da Last Night in Soho adlı filmini hazırlamak istese de korona virüs kaynaklı olarak ara vermek durumunda kalmıştı. Bundan dolayı Last Night in Soho adlı filme dair çalışmalar önümüzdeki yıla ertelenmişti.  2021 yılının bahar aylarında vizyona girecek olan Last Night in Soho’nun yanı sıra Edgar Wright’ın yeni bir projesi daha ortaya çıktı.

Adrian McKinty’e ait romandan uyarlanan The Chain filmini yöneteceği ifade edilen Edgar Wright’a farklı bir yerli film projesi daha teklif edildi. Stage 13 izle yapımını yönetmek konusunda da Edgar Wright, Amblin Partners ile anlaşmaya vardı.

Amblin Partners şirketi; aralarında Steven Spielberg’ün de yer aldığı bir yapım şirketi olarak kendini gösteriyor. Bu şirket Stage 13 film haklarını satın alarak, filme uyarlamak için çalışmalar abaşladığını gösteriyor. Bu projenin yönetmeni olarak da Edgar Wright başı çeken isim oluyor. Edgar Wright, sadece bu filmde yönetmen sıfatıyla yer almayacak Aynı zamanda da filmin gelişim sürecinde görev alması beklenerek, yapımcı sıfatıyla da projeye dahil olacak.

Edgar Wright’ın şu sıralar halihazırda üç farklı sinema projesi bulunuyor. Ancak aksiyon filmleri hangi projenin çekimlerine daha önce başlanacağı konusunda bir bilgi yer almıyor. Öncelik olarak Last Night in Soho görülse de The Chain ile Stage 13 konularındaki durum belirsizliğini koruyor.

Yorumlar (0)