Kahve Yanına Tatlı Önerileri

40 yıl hatırı kalan kahveyi büyülü bir hale getirecek tarifler eşliğinde siz de kendinize ve sevdiklerinize hak edilen özeni gösterebilirsiniz.

YAŞAM 24.03.2021, 09:19 03.06.2021, 15:06
Kahve Yanına Tatlı Önerileri
banner1749

Kahve yanına ne ikram edilir? Sohbetleri tatlandıracak ikramlar kahve sunumunu zenginleştirir. 40 yıl hatırı kalan kahveyi büyülü bir hale getirecek tarifler eşliğinde siz de kendinize ve sevdiklerinize hak edilen özeni gösterebilirsiniz.

Kokusu, tadı, köpüğü ve sunumuyla her güne eşlik eden Türk kahvesini pişirmek maharet ister. Yeni nesil tüketici ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya odaklanan markaların piyasaya sunduğu makineler hayatı kolaylaştırır.

Köpük garantili ve kullanım kolaylığıyla öne çıkan bir Türk kahvesi makinesi tavsiyesi alarak siz de koyu sohbetlerin yanına çok yakışacak kahveler hazırlayabilirsiniz.

Mutfakları Keyifli Bir Kafeye Çevirecek Tarifler

Pandeminin de etkisiyle evde geçen zamanın artması keyifli aktivitelerin konum değiştirmesine neden olmuştur. Evde hazırlanacak kahvelere eşlik edecek lezzetler kısa sohbetlerin koyu, uzun sohbetlerin unutulmaz olmasına katkı sağlar.

Evde bulunan malzemelerle kısa sürede hazırlanacak basit tarifler arasında; elmalı bisküvi topları, damla çikolatalı kakaolu kek, krem karamel, brownie kurabiye, fıstıklı lokumlu kurabiye veya mozaik pasta sayılabilir.

Pratik Malzemelerden İlham Alın!

Her dolapta bulunan pratik malzemeler tatlılar için ilham kaynağıdır. Hem tatlı hem de tuzlu tarifler için vazgeçilmez yardımcı olan milföy hamuruyla kısa sürede hem göze hem de mideye hoş gelecek tatlılar hazırlanabilir. Farklı malzemelerle buluşarak geleneksel bir kahve yanı lezzeti olan lokumlarsa güne mucizevi bir dokunuşla fark katar.

Yöreden yöreye farklı pişirme teknikleri olan kahveler arasında en çok bilenler; menengiç, dibek, deve batmaz, kül, mırra ve cilvelidir. Yeni nesil tercihler arasındaysa; Americano, latte, mocha, cappuccino, macchiato ve filtre kahve sayılabilir. 

Türk Kahvesini Köpüklü Pişirmenin Püf Noktası

Kültürümüzün vazgeçilmezi olan Türk kahvesi köpüğüyle anılır. Pek çok farklı marka tarafından üretilen kahve makineleri hayatı kolaylaştırırken kahvelere de lezzet katar.

Taze çekilmiş kahve ve soğuk kahve suyu kullanarak pişirilen kahvenin keyfine doyulmaz. Servis koşulları, fincan seçimi ve her fincana eşit olarak dağıtılmış bir köpükse alınacak hazzın taçlanması için olmazsa olmaz şartlar arasında sayılır.

Çok kısa sürede istenen sayıda, şekerli ya da şekersiz kahve hazırlamak için yeni nesil makineleri tercih ederek her zaman aynı kalitede sonuç elde edebilirsiniz. Hayat kahveyle anlam kazanır diyenlerdenseniz hediye seçimlerinizi de kahve ve kahve ürünlerinden yana kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (0)