İstanbul Perde Yıkama

Geçmiş dönemlerde perdeler sadece tül ve güneşlik şeklinde üretilirdi. Günümüzde ise stor, jaluzi, fon ve zebra gibi çok sayıda modern perde çeşidi vardır.

YAŞAM 19.01.2021, 20:38
İstanbul Perde Yıkama

İstanbul perde yıkama ihtiyacınızda tercih edebileceğiniz farklı yöntemler vardır. Perdelerin kirlilik durumuna, lekelerine ve hassasiyetine bağlı olarak farklı yıkama teknikleri kullanabilirsiniz. Evinizde bulunan doğal malzemelerle ya da deterjanlarla çamaşır makinesinde perdelerini yıkayabileceğiniz gibi kuru temizleme yöntemini de deneyebilirsiniz.

Geçmiş dönemlerde perdeler sadece tül ve güneşlik şeklinde üretilirdi. Günümüzde ise stor, jaluzi, fon ve zebra gibi çok sayıda modern perde çeşidi vardır. Doğal olarak modellerin yapısına göre yıkama şekilleri de farklılaşır.

Tül Perde Yıkamanın Püf Noktaları

Toz şeker, tüllerinizin yıkama sırasında daha beyaz olmasını sağlar. Çamaşır makinesine yerleştirdiğiniz tüllerin üzerine 2 tatlı kaşığı toz şeker koyup yıkama için uygun programı seçin. Perdeleriniz kuruduğunda daha beyaz olduğunu fark edersiniz.

Bulaşık makinesi tableti de yıkama sırasında kullanıldığında beyazlığı arttırır. Tüllerinizi makineye koyduktan sonra üzerine tableti yerleştirerek, daha temiz tüllere sahip olma şansınız var. Çamaşır makinesinde tül perde yıkama için özel tül deterjanlarını da deneyebilirsiniz.

Ayrıca, deterjan gözünüze sirke ve karbonat eklemek, perde üzerine yer alan sararmaları ortadan kaldırır. Lekelerin kabararak çıkmasını sağlar.

Stor Perde Yıkama

Stor perdeler, mekanizmalı bir sistemle çalıştıkları için çamaşır makinesinde yıkanma şansı yoktur. Bu nedenle halı gibi bir zemine sererek yıkayabileceğiniz gibi mekanizmasından çıkarmadan silebilirsiniz.

Düz bir zemine serdiğiniz perdenizi yıkama için ihtiyacınız olan sabunlu sıcak su ve yumuşak fırçadır. Fırçayı sabunlu suya batırarak, yumuşak hareketlerle stor perdenize sürün. Durulama aşamasında soğuk su kullanılması gerekir. İşlem bittikten sonra güneş ışığında kurutulur.

Stor perde silmek için ise sabunlu suya batırdığınız bir bezi kullanmalısınız. Bu lekelerin daha kolay çıkmasını sağlar. Stor perdenizin her yerini silerek, açık şekilde kurumaya bırakın. Bu sayede lekelerden kurtulabilirsiniz.

Veya arayabilirsiniz : En iyi Stor Perde Yıkama Gaziosmanpaşa

Perde Yıkarken Kırışmaması İçin Neler Yapılabilir?

Perdelerinizin yıkama esnasında kırışmaması için çamaşır makinesine katlayarak koymanız etkili bir yoldur. Düzgün bir şekilde katlanan perdeler, yıkama esnasında çok fazla kırışmaz. Bu sayede ütüye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Perde temizlik aşaması tamamlandıktan sonra asarak kurutmak, kırışmasını önler. Sıkma yaptırmak, perdelerin kırışmasına yol açar. Yeni nesil makinelerde kırışma önleyici özellik vardır. Yıkama esnasında bu özelliği kullanabilirsiniz. Ön yıkama yaptırmak da kırışmayı arttırabilir. Bu nedenle ön yıkamasız program tercih edilmelidir.

Perde Kuru Temizleme

Perdeleriniz için profesyonel kuru temizleme hizmeti almak, sizi büyük bir zahmetten kurtarır. Kuru temizleme için gerekli kontrolleri sağlanan perdeler, lekelerin durumuna göre uygun aşamalardan geçer. Eğer perdelerinizin üzerinde lekeler varsa, özel leke çıkarıcılar kullanılır. stor perde yıkama istanbul işlemleriniz için dilerseniz kuru temizleme yöntemini tercih ederek, zamanınızdan ve emeğinizden tasarruf edebilirsiniz.

Yorumlar (0)