Erkek Afrika Örgüsü Nedir, Nasıl Yapılır?

YAŞAM 19.01.2022, 15:01
Erkek Afrika Örgüsü Nedir, Nasıl Yapılır?

Son zamanların popüler saç tasarımları arasında yer alan erkek Afrika örgüsü nedir? Oldukça estetik bir görselliğin oraya çıkmasını mümkün kılan erkek Afrika örgüsü nasıl yapılır? Ülkemizde de yaygın olarak talep görmeye başlayan Afrika örgüsüne dair merak ettiğiniz soruların yanıtları burada!

Günümüzde sıklıkla karşılaşmaya başladığımız Afrika örgüsü box braid olarak da isimlendirilmektedir. Genellikle saça sentetik saçların eklenmesiyle tasarlanan Afrika saç örgüsünün son derece göz alıcı bir görselliğin ev sahibi konumunda yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Saça sentetik saçlarla şekil verilmesi esasına dayalı olan Afrika saç örgüsü erkeklerde de yaygınlaşmaya başlamıştır.

Erkek Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Şayet Afrika saç örgüsü yaptırmayı planlıyorsanız mutlaka profesyonellerden destek almak durumundasınız. Çünkü Afrika saç örgüsünün yapım süreci son derece hassas ve itinalıdır. Afrika saç örgüsü temelde kişinin kendi saçına ek olarak sentetik saçların da eklenmesiyle uygulanmaktadır. Burada kişinin kendi zevkine göre farklı renkler ya da farklı tasarımlar da kullanılabilmektedir.

Erkek zenci örgüsü işlemi normal tasarımlardan daha uzun sürmektedir. Bundan dolayı alanında uzman olanlara bu tasarımları yaptırmak en mantıklı seçenektir. Elbette ki Afrika saç örgüsü modellerinin de kendi arasında farklı uygulamalara tabi tutulduğunu ifade edebiliriz. Burada temel kriter talep ettiğiniz saç örgüsünün detaylarının ne şekilde geliştiğidir.

Erkek Afrika Örgüsünde Önemli Detaylar:

Öncelikle uygulama yapan salonun mutlaka tecrübeli ve Türk tipi saçlar hakkında eğitimden geçmiş olması gereklidir.

Afrikalıların kendi saçları genetik olarak sert yapılıdır. Kendi saçlarına uyguladıkları kuvvette bağlama teknikleri uygularlarsa bizim saçlarmız mutlaka zarar görecektir. Bu sebeple uygulama yapan personeller detaylı eğitimden geçirilmelidir.

Bir diğer önemli husus kullanılan ek saçın kalitesidir. Kaliteli ek saçla uygulanan örgüler kendi saçlarınıza hiç bir zarar vermez ve daha estetik bir görünüm sunar.

Yapılan örgüler dipten her yöne dönebilir şekilde olmalı ve aşırı gergin uygulanmamalıdır.

Bu detaylar dikkate alınarak uygulanan örgüler, hem estetik olarak hem de kullanım konforu açısından son derece rahat ve gösterişli duracaktır

İnternet üzerinde yaptığımız kısa araştırmalar neticesinde İstanbul Togo Stüdyo’ya ulaşıp bu bilgileri sizler için derledik. Daha detaylı bilgi için ulaşmanızı gönül rahatlığıyla önerebiliriz.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
19
parçalı az bulutlu