Denizli Oto Ekspertiz

Denizli ve çevresinde 2. el araç alış ve satışlarında oto ekspertiz işlemleriniz için Experix firmasını ziyaret edebilirsiniz.

YAŞAM 31.03.2022, 08:25 31.03.2022, 08:26
Denizli Oto Ekspertiz

Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix, Denizli'te oto ekspertiz hizmeti veren kurumsal bir firmadır. Denizli ve çevresinde 2. el araç alış ve satışlarında oto ekspertiz işlemleriniz için Experix firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızda yaptıracağınız oto ekspertiz işlemleri ile satın almak istediğiniz 2. el araç hakkında tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Satın almak istediğiniz aracın kusurları hakkında bilgi sahibi olmak ve aracın gerçek değerini öğrenmek için Denizli oto ekspertiz firmamızdan oldukça uygun fiyatlara hizmet alabilir, oto ekspertiz yaptırabilirsiniz. Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamız sizlere tarafsız ve garantili oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır. 

Denizli Oto Ekspertiz

Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan, Türkiye’nin Denizli ilinde hizmet veren Experix firmamız kurumsal bir oto ekspertiz firmasıdır. Denizli ve çevresinde 2. el araçları profesyonel olarak inceleyen firmamız oto ekspertiz raporu veren firmalardan biridir. İkinci el araç satışlarınızda ekspertiz raporu almak için Experix firmamıza başvurabilir, kurumsal ekspertiz raporunuzu kısa süre içinde alabilirsiniz. Firmamızda ekspertiz raporu almanız için aracınıza bilgisayarlı makinelerle uyguladığımız test ve kontroller garantili ve sigortalı işlemlerdir. Firmamızda yaptıracağınız oto ekspertiz işlemleri ile aracınız hakkında en doğru bilgileri alabilir, aracınızdaki sorunları öğrenerek en iyi şekilde onarılmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız sadece oto ekspertiz raporu vermek için test ve kontrol işlemleri uygulamamaktadır. Aracınızı satmak istemeseniz bile aracınızla ilgili en doğru bilgileri öğrenmek için firmamıza başvurabilirsiniz. Uzman ekspertizlerimiz tarafından uygulanan test ve kontroller ile aracınız hakkında tarafsız ve doğru bilgi edinebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Nedir?

İkinci el otomobil ticaretinde araçlar hakkında en doğru bilgileri öğrenmek çok önemlidir.  Çoğu zaman satıcılar araçlarının değeri düşmesin diye aracın kaza yaptığını, araçta geçmişte hasar meydana geldiğini gizler ve aracın kilometresini çeşitli yöntemler kullanarak değiştirirler. Bu yüzden bir araca değerinden fazla ücret ödememek veya motoru birkaç sene içinde kullanılamaz hale gelecek olan bir aracı satın almaktan kaçınmak için oto ekspertiz yaptırılmış bir araç satın alınmalıdır. Oto ekspertiz, bir aracın hem mekanik hem de elektronik sistemlerinin incelenmesi ve aracın çeşitli makineler kullanılarak test edilmesidir. Oto ekspertiz, günümüzde üretilen araçlar bilgisayarlı olduğu için özel olarak üretilen cihazlar kullanılarak yapılır.

Oto ekspertizde kullanılan bu cihazların başlıcaları şunlardır:

 • Araç lifti
 • Yönetim Paneli
 • Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar
 • Kaporta ve Boya Test Cihazı
 • Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz
 • Süspansiyon Test Cihazı
 • Fren Testi Cihazı
 • Fren Hidrolik Testi Cihazı
 • Lastik Basınç Hava Saati
 • Lastik Dış Derinlik Ölçeri
 • Yanal Kayma Testi Cihazı
 • Akü Testi Cihazı
 • Arıza Tespit Cihazı
 • Dinamometre

Oto Ekspertiz İşlemleri Nedir?

Oto Ekspertiz İşlemleri Nedir

Oto Ekspertiz ile aracın tüm parçaları incelenir, araçla ilgili tüm önemli bilgiler çığa çıkarılır. Bir araç frenlerin amortisörlerine, motorundan elektronik sistemine kadar oto ekspertizle incelenir. Bu inceleme ile araçtaki her sorun kolaylıkla tespit edilir. Denizli oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda gelişmiş makineler ile bilgisayar sistemli cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar hatasız olarak ölçüm yaparak bir araçla ilgili en doğru bilgilerin öğrenilmesini sağlamaktadır. Oto ekspertiz işlemleri ile araçta satıcının gizlemiş olduğu tüm hasar ve arızalar da öğrenilmektedir. Bu sayede 2. el araç satın almak isteyen kişilerin yanlış bir karar vermesi önlenmektedir. Firmamızda oto ekspertiz işlemleri için aracınıza çeşitli test ve kontroller uygulanacaktır. Bu test ve kontroller şunlardır:

 • Motor Mekanik Kontrol
 • Boya Kaporta Kontrol
 • Süspansiyon Kontrol Testi
 • Yanal Kayma Testi
 • Alt Takım Kontrol
 • Fren Testi Kontrolü
 • Airbag Kontrolü
 • OBD Beyin Kontrol
 • Araç İç Dış Kontrol

Oto Ekspertiz İşlemleri Nasıl Uygulanır?

Oto ekspertiz işlemleri profesyonel ekspertizler tarafından bilgisayarlı ve mekanik cihazlar kullanılarak uygulanmaktadır. Denizli oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda uygulanan oto ekspertiz işlemleri belirli bir sisteme göre yapılır. Firmamızda oto ekspertiz için öncelikle firmamızdan randevu almanız önemlidir. Firmamızdan randevu aldığınızda size en uygun tarihe randevu verilmekte, oto ekspertiz raporunuzu en kısa sürede almanız sağlanmaktadır. Firmamızdan oto ekspertiz hizmeti almak için randevu saatinde firmamızda aracınızla hazır bulunmanız gerekmektedir. Firmamıza gelmeden önce aracınızı yıkatmış olmanız çok önemlidir. Aracınızı yıkatmazsanız firmamızda yaptıracağınız işlemler hatalı sonuçlar verebilmektedir. Bu yüzden oto ekspertiz yaptıracağınız gün, firmamıza gelmeden önce mutlaka aracınızı yıkatınız. Firmamıza geldiğinizde oto ekspertiz için aracınız kontrol alanımıza alınmakta ve aracınıza seçtiğiniz test ve kontroller uygulanmaktadır. Firmamızda uyguladığımız en önemli kontrollerden biri boya kaporta kontrolüdür. Boya kaporta kontrolü, aracınızın mikron ölçüm cihazı ile ölçülmesiyle yapılır. Ayrıca bu aşamada aracınızın kaportası, ön kaputu, kapıları, tavanı detaylı olarak incelenir. Firmamızda uyguladığımız diğer testlerden biri süspansiyon testidir. Süspansiyon testinde bilgisayarlı cihazımıza bağlanan aracınızın amortisörleri test edilerek kontrol edilir. Bir diğer test ise fren testidir. Fren testinde aracınızın tüm fren sistemi titizlikle incelenir. Aynı zamanda fren diskleri, fren balataları, fren hortumları da kontrol edilir. Fren testinde fren test cihazı da kullanılmaktadır. Fren testi birçok aşamadan oluşan kapsamlı bir testtir. Firmamızda uygulanan bir diğer test ise yanal kayma testidir. Yanal kayma testinde aracınız lift üzerine alınarak özel cihazla test edilir ve aracınızın sağa veya sola doğru kayma potansiyeli ölçülür. Oto ekspertiz testleri arasında uygulanan testlerimizden bir diğeri diagnostik testtir. Diagnostik test, oto ekspertiz testleri arasında en önemli testlerden biridir. Bu aşamada aracınız diagnoz cihazına bağlanarak geçmiş kaza ve hasar bilgilerine ulaşılmaktadır. Experix firmamızdan satın aldığınız paketlere göre aracınıza farklı test ve kontroller uygulanmaktadır. Oto ekspertiz işlemlerimiz ve paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen firmamızı arayınız.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu, ikinci el araçların oto ekspertiz yapılarak elde edilen bilgilerin yer aldığı belgedir. Bu belge bazı 2. el araçlar için alınması gereken resmi bir rapordur. 8 yaşından küçük ve 160 bin km’den düşük araçlarda zorunlu bir satış belgesi olan bu rapor sadece TSE belgeli oto ekspertiz firmalarından alınabilir. Oto ekspertiz raporu almak için öncelikle TSE belgesi olan firmaya başvurmalı ve aracınıza oto ekspertiz yaptırmalısınız. Oto ekspertiz işlemleriniz sonucunda alacağınız bu rapor, noterden onaylatılmalı, raporda tüm test sonuçları detaylı olarak yer almalıdır. Denizli oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda oto ekspertiz raporunuzu alabilirsiniz. Firmamızda oto ekspertiz raporunuz için aracınız bilgisayarlı cihazlar kullanılarak incelenmektedir. Ayrıca firmamızdan garantili ve sigortalı oto ekspertiz raporu da satın alabilirsiniz. Oto ekspertiz raporunda 2. el bir araçla ilgili tüm bilgiler yer almaktadır. Aracın yaşı, kilometresi, kaza ve hasar geçmişi, araçta bir arıza olup olmadığı, araçta parça değişimi olup olmadığı gibi kritik bilgiler ekspertiz raporunda gösterilir. Aynı zamanda aracın motor performansı, amortisörlerin gücü, frenlerin durumu gibi bilgilere de oto ekspertiz raporunda yer verilir.

Oto Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Oto ekspertiz raporunun alınma süresi firmadan firmaya göre değişmektedir. Denizli oto ekspertiz firmamızda bu süre firmamızın yoğunluk durumuna göre değişse de genellikle 1 ila 3 iş günü içinde alınabilmektedir. Araçta oto ekspertiz sırasında bir arıza tespit edilirse bu süre uzayabilmektedir. Ayrıca araca uygulanan test ve kontrollerin kapsamına göre de oto ekspertiz raporunun alınma süresi değişiklik gösterebilir.

Neden Denizli Oto Expertiz?

Oto ekspertiz hizmeti ülkemizde birçok firma tarafından verilen bir hizmettir. Eğer kurumsal oto ekspertiz raporu için oto ekspertiz firmasından hizmet almak istiyorsanız bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle kurumsal oto ekspertiz raporu sadece TSE belgeli firmalar tarafından verilmektedir. TSE belgesi olmayan firmalardan alacağınız raporların resmi bir geçerliliği yoktur. Bu yüzden rapor almak için oto ekspertize başvuruyorsanız bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Firmaya mutlaka TSE belgeli olup olmadıklarını sormalısınız. Kurumsal oto ekspertiz raporu almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken diğer bir kriter ise firmanın ekspertizde kullandığı araçlardır. Yasal mevzuata göre kurumsal oto ekspertiz raporunu veren firmanın kullanması zorunlu olan bazı cihaz ve makineler vardır. Oto ekspertiz raporunun alınabilmesi için 2. el araçlar yasal mevzuatta belirtilen bu cihaz ve makinelerle incelenmelidir. Denizli oto ekspertiz tüm bu kriterleri karşılayan kurumsal bir firmadır. Bu yüzden oto ekspertiz işlemlerinizi firmamızda güvenle yaptırabilir, kurumsal oto ekspertiz raporunuzu kısa süre içinde firmamızdan alabilirsiniz.

Denizli Oto Ekspertiz Paketleri

Denizli oto ekspertiz fiyatları, firmamızda satışa sunduğumuz ekspertiz paketlerine göre değişmektedir. Firmamızda oto ekspertiz işlemlerimiz 4 ayrı pakette satışa sunulmaktadır. Bunlar; ekonomik paket, standart paket, profesyonel paket ile elite pakettir. Temel ekspertiz işlemlerinin yer aldığı ekonomik paket, en uygun fiyatlı paketimizdir. Standart pakette boya kaporta, motor mekanik kontrolü, fren testi, süspansiyon testi, yanal kayma testi, araç altı kontrolleri, Dyno testi, iç ve dış kontroller ve OBD beyin testi gibi standart oto ekspertiz testleri yer almaktadır. Profesyonel ve elite pakette ise standart testlere ek olarak daha detaylı incelemeler yer alır. Elite pakette ise profesyonel paketteki işlemlere ek olarak 5664 tüm sorgulamalar, 1 aylık 1000 km garanti sigortası, yol yardımı gibi hizmetler yer almaktadır.

Kurumsal Oto Ekspertiz

Kurumsal oto ekspertiz firması olan Denizli oto ekspertiz, profesyonel oto ekspertiz hizmeti sunan bir firmadır. Firmamızda uyguladığımız kontrol ve testler uygun fiyatlara yapılmaktadır. Firmamızdan kurumsal ekspertiz raporunuz bilgisayarlı makinelerimizde yaptığımız işlemlerle hazırlanmakta, garantili olarak hizmetinize sunulmaktadır. Firmamızdan hizmet aldıktan sonra herhangi bir problem yaşadığınızda müşteri destek ekibimiz kısa sürede sorununuzu çözmektedir.

Garantili Oto Ekspertiz

Denizli oto ekspertiz firmamız garantili oto ekspertiz hizmeti de sunmaktadır. Firmamızdan oto ekspertiz işlemlerini ve oto ekspertiz raporunuzu garantili olarak satın alabilirsiniz. Firmamızda elite paketimizde garantili oto ekspertiz hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır. Garantili oto ekspertiz hizmeti firmamızda yaptırdığınız işlemlerde ayrı olarak da satın alınabilmektedir. Firmamızdan alacağınız garantili oto ekspertiz işlemleri 1 ay 1000 km garantilidir. Garantili oto ekspertiz hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak, garantili oto ekspertiz ücretlerimizi öğrenmek için lütfen firmamızı arayınız.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Denizli oto ekspertiz firmamızda uygulanan tüm işlemlerde sigortalı oto ekspertiz hizmeti de uygulanabilmektedir. Sigortalı oto ekspertiz hizmeti, aracınıza test ve kontroller uygulanmadan önce aracınıza sigorta yapılmasıdır. Firmamızda aracınıza uyguladığımız Test ve kontrollerde sırasında aracınız zarar görürse tamir masraflarını sigorta şirketi karşılamaktadır. Firmamızda sigortalı oto ekspertiz hizmeti elite paketimizde ücretsiz olarak yer almaktadır. Firmamızdan sigortalı oto ekspertiz hizmetini ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Denizli sigortalı oto ekspertiz hizmetimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen firmamızı arayınız.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
15
açık