Cem Adrian

İlk albümü büyük ses getiren ve 2005 yılında piyasaya sürdüğü “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” ile tanınan Türk sanatçı 1980 yılında doğmuştur.

YAŞAM 12.07.2020, 15:11
Cem Adrian

İlk albümü büyük ses getiren ve 2005 yılında piyasaya sürdüğü “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” ile tanınan Türk sanatçı 1980 yılında doğmuştur. Gerçek adının Cem Filiz olduğu bilinen sanatçı, yapımcı ve söz yazarı Cem Adrian Boşnak kökenlidir. Yugoslavya’dan göç eden ailenin 2. evladı olan Cem 30 Kasım 1980’de Edirne’de doğmuştur. Babasının tüccar, annesinin ise ev hanımı olduğu bilinen Cem Adrian ünlü besteci Fazıl Say’ın ricası ve daveti üzerine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatlarına “özel öğrenci” kimliği ile alınıp eğitim görmüştür.

Genel itibariyle incelendiğinde, normal bir insanın ses tellerinden 3 kat daha uzun ses tellerine sahip olan Cem Adrian 4.5 oktavlık ses genişliğine de sahip olmasıyla etkileyici olmayı başarmıştır. Soyadının nereden geldiği ise hayranları için merak konusu olmuştur. Hedrianoupolis büyüdüğü şehir Edirne’nin antik çağlardaki isminden özümseyerek “Adrian” soy ismini kullanmıştır.

2003 yıllarında Serkan ve Efkan Erdal ile beraber oluşturdukları “Mystika” grubunda solist ve bazen dansçı olarak görev almıştır. 2006 yıllarında ise yapımcılığını Cem Adrian’ın üstlendiği kendi albümünü çıkarmıştır. “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etii” adlı albümünün ilginç bir özelliği bulunuyordu. 134 adet kanal vokal kaydı yaparak, hiçbir şekilde enstrüman çalmadan albümü yaptı.

İlk profesyonel olarak tabir ettiği çalışması “Emir” adıyla albümü ise 2008 yıllarında piyasaya sunuldu. Oluşturduğu bu albümün çalışmalarına ise henüz 2007 yılının Temmuz aylarında başlamıştı ünlü sanatçı.

2019 Kum Gibi, O Yar Gelir, Bu Yollar Hep Sana Çıkar, Bana Sorma. 2020 Hüzün Kovan Kuşu gibi singleları gündeme bomba gibi oturmuştur. Bunun da dışında 2020 yılında çıkardığı stüdyo albümü “Anlatacaklarım Uzun” ise hayranları tarafından çok beğenildi. Yukarıda bahsi geçen tüm şarkıları uygun formata dönüştürerek cep telefonunuza indirmek için yandaki linke tıklamanız gerekmektedir. Youtube Video indir sistem tamamen ücretsizdir.

Kaynak: mp3 indir

Yorumlar (0)