En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Vali'den oğlunun tutuklanmasını isteyen baba konuştu

GÜNCEL VİDEO 12.10.2017, 10:12

Denizli’de, valilik tarafından düzenlenen halk gününe katılan ve Vali Hasan Karahan'dan uyuşturucu kullanan oğlunun tutuklanması için yardım isteyen çaresiz baba Ali G., görüşmenin ardından yaşanan gelişmeleri anlattı. Halk günü sonrası Vali Karahan'ın talimatıyla vali yardımcısı ile görüşen baba Ali G., " Oğlumu birileri uyuşturucuya alıştırmış, her anne baba söyleyemez, birileri ona sattırıyor. Nereye kadar bu böyle devam edecek. Tutuklanırsa vicdanım rahat olur, başkasına satamaz" dedi.
Denizli’nin Pamukkale ilçesi Bağbaşı Mahallesi’nde ikamet eden 52 yaşındaki evli ve 4 çocuk babası inşaat ustası Ali G., Denizli Valiliği tarafından her ay düzenlenen ‘Halk Günü’ toplantısına katılarak, uyuşturucu kullanan oğlu karşısında çaresiz olduğunu belirtip tutuklanmasını istemişti. Daha sonra vali yardımcısı ile görüşen Ali G., konuyu ileterek 20 yaşındaki oğlu M.G.’nin ya askere gitmesini ya da tutuklanmasını istedi.
Vali yardımcısı ile yapılan görüşmeyi gazetecilere anlatan Ali G., oğlunun yaklaşık üç yıl önce uyuşturucuya başladığını ve Pamukkale Üniversitesindeki AMATEM’e yatırılarak, bir ay tedavi gördüğünü aktardı. Tedavi sonrası oğlunda biraz düzelme olduğunu ancak bir süre sonra arkadaşları nedeniyle tekrar başladığını aktaran Ali G., son zamanlarda oğlunun uyuşturucunun etkisiyle, 6 yaşındaki kız kardeşine zarar verdiğini, ablasından zorla para ve telefon dahi aldığını söyledi.
Bunun karşısında çaresiz olduğunu belirten baba, ilk zamanlarda oğlunu ve onun arkadaşlarını dövdüğünü ancak çare olmadığını, artık oğlunun tutuklanması istediğini söyledi.
Mahalledeki uyuşturucu satıcı ve içicilerden şikayetçi olan Ali G., “Zeytinköy’de ev vardı, emniyete söyledim, kesin delil dediler, gelmediler. Birinin üstünde yakalaması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Başbakanımıza sesleniyorum, bu olayı herkesin başına gelebilir. Basit olarak görürlerse kınama olarak görürüm başınıza gelir. Halk gününe gittim oğlum için gittim” dedi.
Oğlunu nasıl uyuşturucuya alıştığını söyleyen Ali G., “Şüphelendiğim bazı kişililer ile buluşuyor. Sonra, torbacılık, uyuşturucu sattığını öğrendim. İnşaatta çalışma yerine uyuşturucu satmaya yönlendirmişler. Önce oğlumu kurtarmak için uğraştım. Nasihat ettim olmadı, dövdüm olmadı, arkadaşlarını dövdüm tehdit ettim, yine olmadı. Akrabalarım yardım etti, dayısı amcası yardım etti ama olmadı. Vali bey ile görüştük, teşekkür ettim. Konuyu anlattım. Emniyete şikayet ettim, delil istediklerini söylediler. Ben yapacaksam bulacaksam anlamadım. Teröre karşı büyük bir başarı elde ediyoruz, mücadele ediyoruz ama uyuşturucuya gelince olmuyor sanki, bu olay terör kadar tehlikeli değil mi?” ifadelerine kullandı.
Kendi oğlunu ihbar ettiğini söyleyen çaresiz baba Ali G., evde can güvenliklerinin olmadığını belirtti. Ali G., “Oğlum madde bağımlısı ‘uyuşturucu sattırıyorlar’ dedim. Evde can güvenliğim yok, evdeki her şeyi götürüyor, can güvenliğimiz yok. Askere mi alınacak, tutuklanacak mı, bir şeyler yapsınlar. Sonra durumu vali beye anlattım, vali bana, ‘ Siz oğlunuz için ne yaptınız’, deyince zoruma gitti. Makamına davet etti. Yoğun işinden dolayı vali yardımcısı ile görüştük, konuyu anlattım. Vali yardımcısı da, ‘yasa boşlukları var, kimler satıyor, kimler denetlemiyorsa Allah belasını versin’ dedi. Ben inşaat demircisiyim, benim çocuklarım haram lokma yemesin diye uğraşırken, Allah böyle imtihan ediyor. Madde bağımlısı konusunda yasa boşluğu deniliyor, mecliste çoğunluk var, yasa boşluğu dolsun” diye konuştu.
“Oğlum satıcı olmuş artık tutuklansın ya da askere gönderilsin”
Oğlunu yaklaşık bir haftadır görmediğini en son evli olan ablasının elinden aldığını söyleyen Ali G., uyuşturucunun mahallede birçok noktada satıldığını ve bazı noktaların tespit ettiğini iddia etti. Ali G. şöyle devam etti: “Ben kendi istihbarat araştırması yaptım. 3 senedir bu mücadeleyi verdim, artık oğlumdan sonra diğer gençler içinde bu mücadeleyi yapacağım. 20 yaşında oğlum asker mi olacak, tutuklanacak mı ben bu konuda yardım istiyorum. Başka gençleri zehirlemesin. Birileri bulaştırmış, her anne baba söyleyemez, birileri ona sattırıyor. Nereye kadar bu böyle devam edecek. Tutuklanırsa vicdanım rahat olur, başkasına satamaz” 
Valilik açıklaması
Denizli Valiliği ise konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, M.G.'nin 2 yıl önce uyuşturucu satışı yapmak suçundan gözaltına alınıp serbest bırakıldığı, 2017 Nisan ayında AMATEM'de bir hafta tedavi edildikten sonra taburcu edildiği ve takibinin de sürdüğü bildirildi. 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu madde paketlendiği ve satışının yapıldığı yönünde bilgiler alınan Zeytinköy Mahallesi 5114 Sokakta Denizli sayılı ikametin civarında tertibat alındığı ve 22 Şubat 2015’te saat 20.40 sıralarında ikametten çıkan yaşları küçük F.B. ve M.G. isimli şahıslardan M.G.’in üzerinden 41 fişek halince toplam daralı 7,5 gram eroin maddesi ele geçirildiği bilgisi paylaşılan açıklamada şöyle denildi :" Şahısların yanına gelen ve bahse konu ikamette oturan R.Ç., isimli şahıs yakalanmış, alınan arama kararına istinaden yapılan aramada ikamette bulunan M.Ç.’in üzerinden 1 fişek halinde 2 gram esrar maddesi, yaşı küçük M.G.’nin üzerinden 4 fişek halinde 62 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir. Yaşları küçük M.G. ve M.G., Çocuk Şube Müdürlüğünce Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak suçundan 23 Şubat 2015 günü sevk edildikleri Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest kalmışlardır. F.B. bilgisi alındıktan sonra salıverilmiş, şüpheliler M.Ç. ve R.Ç. haklarında hazırlanan Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan 23 Şubat 2015 günü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır” 
Daha önce Denizli Devlet Hastanesi Denetimli Serbestlik Polikliniği tarafından 19 yaşındaki M.G.’nin tedavisinin takip edildiği de kaydedilen açıklamada, “6-12 Nisan 2017 tarihleri arasında Opioide bağlı bağımlılık sendromu tanısı ile Denizli Devlet Hastanesi AMATEM’e yatışı yapılmıştır. Tedavisi sonrası taburcu olan hasta AMATEM Polikliniği tarafından takiplidir ve tedavisi sürdürülmektedir. En son 10 Ekim 2017 tarihinde AMATEM Polikliniğine başvuran hastanın gerekli tetkikleri yapıldığı ve reçetesinin düzenlendiği bildirilmiştir” denildi.

Yorumlar (0)