banner1348

Takip Uygulamaları İle Çalışanları İzlemek

Çalışanlarının mesai saatlerinde neler yaptığını bilmek ve kontrolü eline almak isteyen işverenler arasında gizlik takip uygulamaları artık çok popüler.

Takip Uygulamaları İle Çalışanları İzlemek
banner1336

Bir işveren olarak çalışanlarınıza verdiğiniz cihazlarda gerçekten neler yaptıklarını görmek ve verimliliği arttırmak için siz de bu programları kullanmalısınız. Bunlar telefonları, tabletleri ve bilgisayarları gizlice izlemek için gereken her özelliğe sahip etkili ve bütçe dostu çözümler. Android veya iOS mobil cihazlarla MAC ve Windows bilgisayarları kesintisiz olarak izleyebiliyorlar.

Gizli takip uygulamaları arasından farklı beklentileri karşılayan en iyi 3 tanesini sizin için bulduk. Aşağıda her birini detaylarıyla bulabilirsiniz. Fakat öncelikle, neden gizli takip uygulaması kullanmanız gerekebileceğine değinelim.

Neden Gizli Takip Uygulamaları Kullanmalıyım?

Gizli takip uygulamaları modern işverenlerin vazgeçilmez yardımcıları haline geldi. Peki onların bu kadar popüler ve etkili olmasını ağlayan özellikleri neler?

  • Çalışanların performansını takip etmeye yardımcı olurlar
  • Engelleme özellikleri sayesinde mesai saatlerini boşa geçirmelerini önlerler
  • Şirket cihazlarındaki verilerin gizliliğini korurlar, gizlilik ihlalini engellerler
  • Çalışanların şirket içi/dışı yazışmalarını hangi uygulamadan veya siteden yapılırsa yapılsın kaydederler
  • Şirket dışındaki çalışanların nerede olduklarını, hangi rotayı izlediklerini gösterirler

Bunlar sadece öne çıkan özellikleri! Yazımızın devamından programların detaylarını öğrendiğinizde yeni kullanım alanları bulabileceğinizden eminiz.

Mobil ve Bilgisayar Takip Uygulaması mSpy

Şirketinizdeki bütün cihazları tek bir programla izlemek, çalışanlarınızın aktivitelerini tek bir programdan kontrol etmek isterseniz önereceğimiz ilk çözüm mSpy olacaktır. Yazımızın diğer bölümlerinde mobil cihazlar ve bilgisayarlar için ayrı çözümler de önerdik, fakat mSpy’ı kullandığınızda başka bir program kullamaya gerek kalmayacak.

Çeşitli paketleri bulunan mSpy’ın yalnızca ihtiyacınız olan özelliklerine para verebilirsiniz. Örneğin işinizin büyük kısmı bilgisayardan gerçekleşiyor, akıllı telefonlar için yalnızca temel casus yazılım özelliklerine ihtiyacınız varsa ona göre satın alabilirsiniz. Elbette her özelliğe makul bir ücretle sahip olabilmeniz de mümkün.

Sunulan temel özellikleri tuş vuruşu kaydedici, arama takibi ve gelen arama engelleme, tarayıcı takibi ve web sitesi engelleme, uygulama takibi ve engelleme, GPS takibi, sosyal medya izleme, fotoğraf ve videoları görüntüleme, kısa mesaj ve e-posta takibi olarak örnekleyebiliriz. Aslında, aşağıda ayrı ayrı değineceğimiz özelliklerin tamamına yakınını desteklemektedir.

Bilgisayarlara Özel Casus Yazılım

Çalışanlarınız bütün işlerini bilgisayarlardan gerçekleştiriyorsa veya yalnızca bilgisayarları izlemek sizin için yeterliyse bilgisayar casus yazılımı çok etkili bir şekilde size yardımcı olacaktır.

Farklı şirketler farklı bilgisayar sistemleri kurmayı tercih edebilirler. Fakat günümüzde tartışmasız en çok kullanılan iki bilgisayar işletim sistemi var: MAC ve Windows.

Bilgisayarlar için olan gizli takip uygulamaları bu işletim sistemlerini gayet başarılı şekilde izlerler. Yapılan işleri kontrol etmek için ofiste olmanıza gerek kalmayacak. Dilediğiniz yerden, dilediğiniz an kullanıcı panelinize girerek anlık ve geriye dönük kontrol yapabileceksiniz.

Dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak için mesai saatlerinde kullanılması gerekmeyen internet sitelerini engelleyebilirsiniz. Çalışanların neler yaptığını bütün ayrıntılarıyla görmek istediğinizdeyse düzenli aralıklarla alınan görüntüleri ve her tuş vuruşunun kaydedilmesi işinize çok yarayacak.

Bilgisayarın sürekli internet bağlantısının olmasına da gerek yok. Veriler çevrimdış olarak bilgisayara kaydediliyor ve internet bağlantısı kurulduğunda toplanan bütün verileri kullanıcı paneline yükleniyor.

Etraf seslerini dinleme, anlık çalışan izleme ve kamera izleme gibi başka faydalı özellikleri de bulunuyor.

Cep Telefonlarına Özel Gizli Takip Uygulaması

Çalışanlarınız çoğunlukla şirket dışında çalışıyorsa ve onlara iş için kullanacakları akıllı telefonlar verdiyseniz, onları her yerde izleyebilirsiniz. Ne yaptıklarını bilmek için yanınızda olmaları gerekmez.

Mobile Spy, akıllı telefonlar ve tabletleri izleyerek bir gözünüzü çalışanların üzerinde, elbette gizlice tutmak için birçok özellik sağlar. Kısa mesajları ve e-postaları okuma, anında mesajlaşma sohbetleri ve paylaşımları görüntüleme, fotoğrafları ve videoları takip etme, gelen arama ve internet siteleri gibi engelleme özellikleri, tarayıcı geçmişi takibi ve GPS takibi örnek olarak sayılabilir. Bu özellikler hem ofiste, hem ofis dışında olan çalışanları izlemek için son derece faydalıdır.

Ayrıca mobil cihazlarla tam uyum sağladığı için cihaz mikrofonu aracılığıyla ortamdaki sesleri dinletir, kamera aracılığıyla anlık görüntüleri gösterir ve ortamın fotoğraflarını çekebilir.

Mobile Spy’ı satın aldığınızda kullanıcı paneline nasıl gireceğinizi gösteren bir e-posta gönderecekler. Kullanıcı panelinden iOS ve Android gizli takip uygulamaları için kurulum rehberlerine ulaşabilirsiniz.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER