Reklam Filmi Nedir? Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

TEKNOLOJİ 15.11.2021, 11:24
Reklam Filmi Nedir? Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Sizler de firmanızın ya da ürününüzün etkileyici ve sıra dışı bir reklam filmi ile tanıtılmasını ister miydiniz? Ya da Markalaşmak mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise bu yazımızda reklam filmi ile kafanızdaki bütün sorulara ulaşabilirsiniz.

Reklam Filmi Nedir?

Bir işletmenin, kurumun veya markanın tanıtımla yüksek bir kitleye ulaşması için en önemli iletişim kaynaklarından biri reklam filmleridir. Müşterileri daha iyi tanımak, firmanızın reklamını yapmak ve daha iyi tanınmak için kısa bir reklam filmi çok etkili olacaktır. Çok farklı konseptlerle karşımıza gelen reklam filmleri bazen kişiler üzerinde unutulmayacak etkiler bırakmaktadır. Diğer tanıtım yollarıyla kıyaslandığında en etkili ve en hızlı bir yöntem olarak bilinmektedir.

Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Hedef kitlenizi belirlediniz ve rakiplerinizi de gözden geçirdikten sonra reklam filmi çekmeye karar verdiniz. İyi bir reklam filmi için öncelikle o filmin hangi amaca hizmet edeceği belirlenmelidir. Bu sayede reklam filmi için gerekli tüm senaryolar ve planlamalar daha kolay sağlanmış olacaktır. Tecrübeli bir senarist, doğru bir yönetmen ve iyi bir oyuncu ile çalışmak çok önemlidir. Firmanın veya ürünün hitap ettiği yüz ile çalışmak daha etkileyici olacaktır. Reklam filminin keyifli olması, ya da toplumda sevilen bir sanatçının, tiyatrocunun, mankenin yer alması kişilerin daha çok beğenisini alacaktır.

Bazen iç mekanda bazen de dış mekanda çekebileceğiniz reklam filmini isterseniz sadece bilgisayarda da çekebilirsiniz. Genel de kişiler bir reklam ajansıyla anlaşmaktadır. Reklam ajansı reklam filmi için ekibini hazırlar ve reklam metnini yazar. Reklam metnin de en önemli şey net mesaj veren ve akılda kalıcı olacak şeylerdir. Gerekli müzik seçimi işlemi yapılır ve hangi kanalda yayınlanacağı reklam veren firma ile ajansın ortak kararıyla belirlenir. Bütün bu zorlu süreçleri daha rahat atlatabilirsiniz. Avrupa’da yıllardır reklam filmi çeken ve Avrupa medya planlaması hizmeti veren Tutus Media bütün bu yapılması gerekenleri sizler için kısa sürede gerçekleştirebilir.

Reklam Filmi Ne Kadar Uzunlukta Olmaktadır?

Reklam filmi için kullanılacak süre çok önemlidir. Uzun süre sunulacak bir reklam filmi dikkat dağıtacağı için izlenmeyebilir. O yüzden verilecek mesaj kısa ve net olmalıdır. Dünya Reklam Araştırma Merkezinin yaptığı araştırmaya göre 45 saniyelik reklamlar bile izleyicilerin ilgisini dağıtıcı şekildedir. Bu yüzden reklam filmi 30 saniyeyi aşmamalıdır. Zaten saniyesinin gösterimi bile maliyetli olan reklam filmlerinde bu süre idealdir.

Tutus Media profesyonel ekibi masaüstü reklam filmlerinizi, post prodüksiyon hizmetlerinizi, Avrupa reklam filmi çekimlerinizi kısa sürede uygun fiyatlarla kaliteli bir şekilde hazırlar.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)