PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

TEKNOLOJİ 07.01.2022, 13:34
PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Personel takip sistemi nedir?

Personel takip sistemi gelişen dünyamızda işyerlerinin daha hızlı şekilde personellerini takip etmesini sağlayan otomasyon yazılımdır. Peki bu personel takip sistemi ne işe yarar derseniz Personellerin işe giriş çıkış ve mesailerinin hak edişlerinin hızlı ve kolayca hatasız şekilde yapan sistemdir. Bu sistemler hem zaman hem de maddi kazanç sağlamaktadır eskiden bu sistemler olmadan önce personellerin işe giriş çıkışlarını takip etmesi için bir personel görevlendirildi ve bu işlemler kâğıt kalem ile yapılırdı.

Şimdi ulaştığımız yazılım ve cihazlar sayesinde hem daha hızlı hem de daha hatasız şekilde yapabiliyoruz.

Personel takibi veya personel yönetimi olarak da adlandırılan personel takibi, çalışanların zaman çizelgesi ve ofis konum bilgilerini takip etmek için kullanılan herhangi bir sistemdir. Bu sistemler, yöneticilerin çalışanları bulmasına ve çalışma saatlerini takip etmesine yardımcı olabilir.

Zamanlama bilgileri ve izin talepleri genellikle personel takibinin bir parçası olarak kabul edilir, çünkü bu bilgiler yöneticilerin çalışanların gerçekte ne zaman ofiste veya diğer çalışma alanlarında bulunmasının beklendiğini bilmesini sağlar.

Personel Takibi Neden Kullanılır?

Personel takibi, yöneticilerin operasyonları takip etmelerine yardımcı olabilir ve bu da verimlilik sorunlarını tespit etme ve düzeltmede faydalı olabilir. Personel takibi, çalışanların herhangi bir zamanda nerede olduklarını takip ederek yönetimin daha iyi bir şekilde yürütmesine yardımcı olur. Yöneticiler, çalışanların nerede olduğunu bildiklerinde, hangi işin gerçekleştirildiğini belirlemek ve gerektiğinde verimliliği artırmak için günlük rutinlerde değişiklik yapmak daha kolaydır.

Personel Takip Yazılımının Faydaları

Personel takip sistemleri otomatikleştirerek çalışanların ve bilgilerinin tek bir tıklamayla bulunmasını sağlar. Bu, sonraki eğitim adımlarını oluşturmak, çizelgeler oluşturmak projeleri atamak ve diğer birçok temel İK ve yönetim ihtiyacı için çalışan dosyaları arasında arama sürecini basitleştirir.

Bu makalede yukarıda belirtilen tüm noktaları öğrenin.

YÜZ TANIMA NEDİR?

Kişilerin yüzlerini içeresindeki kamera sayesinde fotoğraf olarak çekerek sonra yazılım algoritması sistemi ile değerlendiren ve kullanılan sistemleridir.

Her insanın diğer kişilerden farklı yüz yapısı bulunmaktadır. Bu bilgi doğrultusunda kullanım amacı kişileri ayırt edebilmesi, kişinin kimliğini tespit edebilme konusunda son derece güvenli ve kontrollü geçiş kolaylığı sağlamak amacıyla geçiş güvenliğine önem veren firmalarda yüz tanıma sistemi sıklıkla tercih edilmektedir.

Turnike geçiş sistemleri

Turnike giriş sistemleri, işletmelerin bir mağazaya veya binaya giren ve çıkan yaya trafiğini yönetmelerine yardımcı olur. Turnike giriş kapıları istenmeyen kişileri dışarıda tutun ve insanların doğru yönde hareket etmesini sağlayın. Güvenlik turnikeleri ayrıca hırsızlığa karşı koruma sağlar ve insanların malları ödemeden veya diğer prosedürleri izlemeden binadan ayrılmasını önler. Manuel turnike, tek bir kişinin diğer tarafa geçmesine izin vermek için kolun döndüğü mekanik bir turnikedir. Bu giriş bariyerleri ayrıca, kolun yukarıya kalkmasına ve insanların bir alandan çıkması için bir açıklık oluşturmasına izin veren bir acil durum ayarına sahiptir. Manuel turnikeler, insanların turnike etrafında dolaşmasını önlemek için ücretsiz çit ve korkuluk gerektirir. Büyük nesne erişimi için, arabaları ve bebek arabalarını mağazaya etkili bir şekilde taşımak için özel bir açılış geçidi kurulabilir.

Turnike kullanmanın faydaları

Turnike kapıları insan akışını yönetir, insanları nereye gideceklerini yönlendirir ve bir alandaki insan sayısını düzenler. Turnike sistemleri, turnike çok yönlü olmadığı ve sadece tek yöne salındığı (tercih edilen ayara bağlı olarak) nedeniyle işletmelerden hırsızlık yapılmasını engeller.

Turnike giriş bariyerleri, müşterilerin veya misafirlerin giriş prosedürlerini takip etmelerine yardımcı olan etkili cihazlardır.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
açık