Otomatik Kapıların Kazaları Önlediğinin 4 Kanıtı

Otomatik kapılar günün her anında her yerde görebileceğimiz kapı türleridir. Alışveriş merkezleri, holdingler, iş yerleri ve marketler de bile otomatik kapılara rastlamak mümkündür.

Otomatik Kapıların Kazaları Önlediğinin 4 Kanıtı

Otomatik kapılar günün her anında her yerde görebileceğimiz kapı türleridir. Alışveriş merkezleri, holdingler, iş yerleri ve marketler de bile otomatik kapılara rastlamak mümkündür. Günümüzde ise birçok otomatik kapı çeşitleri vardır. Hal böyle olunca otomatik kapılar bir hayli fazla yerde kullanılmaktadır. Otomatik kapılar birçok hadiseyi de önlemektedir. İnsanların kalabalık yerlere giriş ve çıkışlarında büyük kolaylık sağlayan otomatik kapı ve çeşitleri son derece de modern olarak üretilip hizmete sunulmaktadır. Hayatımızda büyük yer edinen bu kapı çeşitlerinin türleri ve kullanım alanları iyice artarak devam etmektedir. Bu kapılar geçişleri ve çıkışları kolaylaştırdığından ezilme tehlikesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Üstelik bu kapıların fiyatları da gayet uygundur.

Otomatik Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Hayatımızda büyük yer edinen bu kapıların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitleri hemen hemen her yerde görmemiz mümkündür. Bu çeşitler şu şekilde sıralanmaktadır,

 1) Yanar Kayar Fotoselli Otomatik Kapı

 2) Manetli ( Profilsiz ) Fotoselli

 3) Hermetik Kapı

 4) Teleskopik Yana Kayar

 5) Döner Kapı

 6) 90 derece dairesel açılan kapılar

 7) Panik Açılır Fotoselli Kapılar

 8) Eğrisel Dairesel Kapılar

olarak sıralanmaktadır. Bu kapıların uyumluluğu da oldukça önemli bir konudur. Bunun için işletmenize göre yaptıracağınız bu kapı çeşitlerini belirlemelisiniz. Çeşitleri ve özellikleriyle detaylı bilgiyi fenestra.com.tr linkinden bulaşabilirsiniz.  

Kaliteli Ve Kullanışlı Kapılar

Hayatımızda büyük yer edinen bu kapılar oldukça kaliteli malzemeden üretilmiştir. Bundan dolayı kapıların temizliği ve kullanılabilirliği kolaydır. Konforlu bir şekilde her işletme için gayet şık olan bu kapı modelleri gün geçtikçe sayıları daha da fazla artmaktadır. Bu kapılar aynı zaman da oldukça uzun ömürlüdür. Bundan dolayı bir hayli tercih edilen kapılar sudan etkilenmeyen özelliklere de sahiptir.

Kullanım Alanları

Bu kapıların kullanım alanları oldukça geniştir. Bundan dolayı günümüzde hemen hemen her yerde bu kapıları görebiliriz. Alışveriş merkezleri, İş yerleri, Holdingler, Hastaneler, Marketler ve mağazalar da görebileceğimiz bu kapılar aynı zaman da oldukça estetiktir. Mekâna daha da güzellik katan bu kapılar herkes tarafından tercih edilmektedir.

Otomatik Kapıların Faydaları

Bu kapılar oldukça güvenilirdir. Bundan dolayı her iş yeri tercih edebilir. Ve diğer bir özelliği ise giriş çıkışlar da büyük kolaylık sağlar ve ne kadar kalabalık olursa olsun herkes güvenli bir şekilde kalabalıktan etkilenmeden giriş ve çıkışlarını gerçekleştirebilir. Mekâna da ayrı bir şıklık katan bu kapılar her dizayna göre özel olarak ta üretilebilir. Pratik ve hızlı bir şekilde giriş çıkışı gerçekleştirir.

Otomatik Kapıların Kazaları Önlediğine Dair En Önemli 4 Kanıt

Otomatik kapılar birçok kazaları önleyerek insan hayatını kolaylaştırmaktadır.

1) Panik Açılma Özelliği

Panik açılma özelliği sayesinde içerisinde sıkışma durumu olduğunda çabuk bir şekilde kapı açılır. Böylece kazanın önüne geçilmiş olur.

2) Dayanıklı Camlar

Dayanıklı ve esnek camlar sayesinde otomatik kapılara yüklenildiği zaman bile camlar kırılmaz. Böylece cam kırıklarından oluşan yaralanmaların önüne geçilmiş olur.

3) Acil Çıkış

Acil çıkış sayesinde içeride yangın, doğal afet gibi olaylar gerçekleştiğinde kişilerin hemen tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca yangınlara karşı da dayanıklı olan kapılar yaralanmaların önüne geçer.

4) Kimyasallara Karşı Etkili

İşyerinde veya alışveriş merkezlerinde kimyasal atıklara karşı oldukça etkili olan kapılar hiçbir kimyasal atıktan etkilenmeden bu tür kazalardan doğacak olumsuz sonuçların önüne geçmiş olur.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 02:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER