Microsoft, Xbox oyunlarına reklam getirmek istiyor

Microsoft ücretsiz oynanan Xbox oyunlarına reklam getirmek istiyor.

TEKNOLOJİ 17.04.2022, 13:18 17.04.2022, 13:58
Microsoft, Xbox oyunlarına reklam getirmek istiyor

Insider'ın bir raporunda, Microsoft'un, markaların ücretsiz oynanan Xbox oyunlarında reklam gösterilmesine izin verecek bir program üzerinde çalıştığı açıklandı.

Bu tür durumlara alışkın olan kaynaklar, Insider'a reklamların oynanışı bozmayacağını ve örneğin bir yarış oyununda bir reklam panosunun görülebileceğini belirtti. Microsoft'un, avatar görünümleri veya oyun lobilerinde video olarak gösterilmesi gibi reklamları başka nasıl uygulamayı planladığı ise şu an net değil. Ancak Insider'ın belirttiği gibi, Microsoft'un reklamların oyuncuları "rahatsız edebileceğinden" endişe duyduğu ve programa yalnızca belirli markaların girmesine izin vermek için "özel bir pazar yeri" oluşturmayı planladığı bildiriliyor.

MICROSOFT, REKLAM GELİRİNDEN KESİNTİ AMACINDA DEĞİL

Kaynaklar ayrıca Insider'a Microsoft'un reklam gelirinde bir kesinti yapma niyetinde olmadığını ve bunun yerine oyun geliştiricisinin ve reklam şirketinin fonları paylaşmasına izin vereceğini söyledi. Microsoft'un bunu, ücretsiz oyun geliştiricilerini daha fazla platforma çekmenin bir yolu olarak kullanmak istemesi mümkündür, çünkü bu, mikro dönüşümlerin dışında başka bir gelir akışı ortaya çıkaracaktır. Insider'a göre Microsoft, Xbox'ta hedeflenen reklamlar için Bing ve diğer hizmetlerden topladığı verileri kullanmayacak. Microsoft'un bu fikri reklamcılara sunup sunmadığını da henüz bilinmiyor, ancak kaynaklar, reklamların bu yılın üçüncü çeyreğinde Xbox'ta görünmeye başlayacağını iddia ediyor.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı az bulutlu