banner1348

Kral FM Radyo Programları

Merkezi İstanbul olan Kral FM birbirinden yetenekli ve eğlenceli DJ kadrosuyla alanında bir marka olmayı başarmıştır.

Kral FM Radyo Programları

1992 yılının Haziran ayında kurulduğu günden bu yana kesintisiz yayın yapan ve merkezi İstanbul olan Kral FM birbirinden yetenekli ve eğlenceli DJ kadrosuyla alanında bir marka olmayı başarmıştır.

Ülkemizin dört bir yanında ve Kıbrıs’ta yayın yapan radyonun kardeş kanalları Kral POP Radyo ve World Radyo’dur.

Ayrıca caz müzikten salsaya, 90’lı yıllardan rock müziğe kadar pek çok temada dijital platformda hizmetleri bulunmaktadır.

Doğuş Yayın Grubu’nun bir hizmeti olan kanal, NTV, Star TV, Kral TV ve Kral POP TV ile kardeş kuruluştur. Çeşitli frekanslarda radyoculuk yapan kanal 7’den70’e herkesin müzik zevkine hitap eden zengin çeşitliliğe sahip popüler bir medya kuruluşu olma başarısı göstermiştir.

Kanal Frekansları ve Listeleri

Radyonun 5 büyük şehirdeki frekansları şu şekildedir;

  • İstanbul: 92.0
  • Ankara: 102.4
  • İzmir: 96.2
  • Bursa: 92.0
  • Antalya: 90.2

Tatil yörelerimiz olan Kuşadası, Bodrum, Fethiye, Marmaris gibi pek çok yerin frekansı, bulundukları illerle farklılık gösterebilmektedir.

Öte yandan Kral FM En İyi 10 listesi Türkiye’nin en çok dinlenen 10 radyosundan derlemelerle elde ediliyor. Ayrıca yerel radyoların da Top 10 diye tabir edilen en çok dinlenen 10 şarkısı da değerlendirmeye alınıyor. Bununla birlikte dijital platformlardan indirilme sayısı, D&R’da en fazla satılan single ve albümler de bu listenin meydana gelmesinde rol sahibidir. Üniversitelerde en çok çalınan şarkılar da bu listelerin oluşumunda etkilidir.

Radyo Programları

Hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya kadar Kral Fm dinle seçenegi ile, resmi web adresi üzerinden sabah 7’de Gönül Dostu Şener ile yayına başlıyor.  9’da Kezban’ın Günlüğü, 11’de Afrikalı Ali, 13’te Harbi Kız programları öğle vaktini de kapsayan programlar arasında yer alıyor. Öğleden sonra ise 15’te Ata’dan Müzik Ziyafeti, 18’de Melis Akçay’ın programı var. Akşam 20’de Nöbetçi Erdem e 22’de Kaptan Şener ile kapanış yapılıyor. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri yayın akışında sabah 9’da Serdem Çoşkun ile açılış yapılıyor. 11’de En Kral 10 açıklanıyor. 12’de Sibel Öcal’ın programı başlarken, 17’de En Kral 10 tekrar ediliyor. Kadirhan’ın programının başlangıç saati ise 18.00 olarak belirlenmiş. Kalan saatlerde ise müzik yayını sürüyor.

Kaynak: http://radyo.fm

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 23:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER