Instagram ve Facebook

Web 2.0 teknolojileri hayatımıza girmesiyle birlikte geleneksel medyadan farklı olarak oluşan sosyal medya platformlarıyla çift yönlü ve eş zamanlı etkileşimleri gerçekleştirebilir hale geldik.

TEKNOLOJİ 09.10.2020, 15:50 09.10.2020, 17:17
Instagram ve Facebook

Web 2.0 teknolojileri hayatımıza girdikten sonra çeşitli değişimler yaşanması kaçınılmaz oldu. Geleneksel medyadan farklı olarak oluşan sosyal medya platformlarıyla çift yönlü ve eş zamanlı etkileşimleri gerçekleştirebilir hale geldik. Geleneksel medya yöntemlerinde böyle bir şansımız yoktu. Tek kaynaktan çıkan haber eş zamansız olarak kullanıcılara ulaşırken kullanıcıların bu haberlere katkı sağlama şansı olmuyordu. Oysa günümüzde kullanıcılar hem haber kaynağı olabiliyor hem de ürettikleri içeriklerle sosyal medya paylaşımı gerçekleştirebiliyor. Sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook ile insanlar takipçileriyle etkileşim sağlayabiliyorlar.

Takipçi sayısının fazlalığı hesap sahipleri tarafından önemseniyor. Bu sebeplerle Takipçi Kasma Facebook konusu kullanıcılar tarafından merak edilen bir konu olma özelliğini koruyor. Bunun için yapılabilecek birkaç işlemle takipçi arttırmak kolay hale gelebilir. Sayfa açılışınızı ilginç hale getirebilir, kaliteli içerikler üreterek işe başlayabilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarınız varsa bunlara bağlantı vererek etkileşim yaratabilirsiniz. Çevrenizdekilerden hesabınızı takip etmeleri için yardım alabilirsiniz. İlginç paylaşımlar, minik hediyeler takipçilerinizi cezbetmeye ve artış gerçekleştirmeye yönelik davranışlar olacaktır. Firma hesabı olarak hareket ediyorsanız takipçilerinizi yarışmalar ve minik hediyelerle ödüllendirebilirsiniz. Takipçi arttırmada işe yarar yöntemlerden bazıları bu şekilde belirtilebilir.

Instagram hesabınız aracılığı ile de takipçilerinizle etkileşim gerçekleştirmeniz mümkündür. Instagram, kullanıcıları için her geçen gün yeni hizmetler geliştiren bir sosyal medya platformudur. Instagram E-Postamı Unuttum konusu kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı problemlerden biridir. Çoğumuz şifrelerimizi bir yere kaydetme alışkanlığı geliştirmediğimizden bir süre sonra hesaplara girmek için gerekli olan bilgileri unuturuz. Instagram şifremizi unuttuğumuzda https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresinden gerekli yardımı alırız. Bir cihaz aracılığı ile bu adrese ulaştığımızda karşımıza çıkan ekranda bazı bilgiler yer alacaktır. Bu bilgileri doldurarak yolumuza devam ettiğimiz takdirde gerekli bilgilere ulaşırız.

Kullanıcı adınızı bilmeme durumunuzda ise tanıdığınız birinin hesabından kendi profilinize girerek kullanıcı adınıza ulaşabilirsiniz. Bu adresten e- posta adresimizi girerek şifre yenileme işlemlerimizi yapabiliriz. Instagram Şifremi Unuttun E-Postamı Bilmiyorum sorunuyla karşılaştığınızda ise Facebook uygulamanızı açarak menü ayarlarından instagrama tıklayabilirsiniz Instagram’ın otomatik açılma ihtimali giriş yapmanıza olanak tanıyacaktır. Bu yöntem deneyebileceğiniz yöntemlerden biridir ve hesap bilgilerinize ulaşmada size yardımcı olabilir. Bu yöntemi tercih etmek durumunda kalırsanız Facebook hesabınızın Instagram hesabınızla bağlantılı olması da gerekecektir. Her iki yöntemi deneyerek şifremiz ya da e-posta adresimizi tekrar öğrenme şansı elde edebiliriz. Sosyal ağların bu tür sıkı tedbirler almasında ve kullanıcı bilgilerine kolay ulaşılamamasındaki temel sebep ise güvenliği sağlamak içindir.

Yorumlar (4)
Esin 10 ay önce
Güzel bir uygulama
Esin 10 ay önce
Güzel bir uygulama