Hakan Muhafız

Hakan Muhafız, günümüz İstanbul’unda yaşayan kadim ve gizemli bir bağı keşfeden genç bir adamın şehri ölümsüz bir düşmandan korumak adına atılmış olduğu maceraya odaklanıyor.

Hakan Muhafız

Netflix’in birkaç sene içerisinde pek çok insanın hayatında önemli bir yer edindiğini düşünüyoruz. Popüler diziler ve sinema filmleriyle her yıl birçok orijinal yapımı üyeleriyle buluşturan bu online platform için uzun süredir bir Türk dizisi çekileceği gündemdeydi. Bu gündemi ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un geçen sene yapmış olduğu video açıklaması da pekiştirmiş ve Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan Muhafız’ın çekimlerinin başladığı duyurulmuştu. Dizi , anlatacağı öyküyle bizim açımızdan ilk süper kahraman anlatısı olma özelliğini de taşıdığı için ayrı bir heyecan uyandırdı. Üstelik Baskın filmi ile korku sinemasında sağlam bir yerli perde açmayı başaran Can Evrenol’un da ilk üç bölüm ile final bölümlerinde yönetmenlik yapmış olması ayrıca önemli detaylardan biri.

Hakan Muhafız, günümüz İstanbul’unda yaşayan kadim ve gizemli bir bağı keşfeden genç bir adamın şehri ölümsüz bir düşmandan korumak adına atılmış olduğu maceraya odaklanıyor. Bu kapsamda Çağatay Ulusoy başrolünde gerçekleşen maceranın derinliğine dahil olduğunuz an zaten olabildiğince harika bir fantastik işleyişe de dahil olmuş olacaksınız. Dizinin temeli İstanbul’u arka planına alan ve tamamen yerli olan bir kahraman filmi çıkarmaya odaklandığı için, Hakan Muhafız’da hem kendimizden birçok şey bulabilir, hem de fantastik yapımlarla özdeşleştirebileceğiniz birçok detaya ulaşabilirsiniz. Bu detaycılığı göz önüne aldığımızda da dizideki genel konum gerçekten de verimli ve umut verici.

Hakan Muhafız, kast olarak da sağlam temellerle şekillendirilmiş bir dizi. Dizinin başrolü biraz önce de belirttiğimiz üzere Çağatay Ulusoy’a ait. Adını Feriha Koydum, İçeride, Delibal gibi yapımlarda boy gösteren Ulusoy, Netflix’İn ilk Türk dizisinde oldukça olumlu yorumlar aldı. Özellikle Güney Amerika bölgesinde geniş bir hayran kitlesi elde eden genç oyuncu, dinamikliği ve enerjisiyle hikayeye hareket katmayı başarıyor. Ulusoy’a eşlik eden isimlerden bir diğer önemlisi ise Hazar Ergüçlü… Son dönem sinema ve dizi dünyasının en etkin kadın oyuncularından birisi olan Ergüçlü, dizide oldukça önemli bir konuma sahip. Bunun dışında Ayşe Leyla Turan da güzelliği ve dinamikliği ile dizinin en etkin isimlerinden birisi. Tecrübe konusunda ise gurbetçi oyuncu Mehmet Kurtuluş, deneyimli yıldız Okan Yalabık ve birçok sürpriz oyuncuyu da Hakan Muhafız’ın bölümlerinde görme imkanı bulacaksınız. Her sahnesinde ayrı bir heyecana tanıklık ettirecek olan dizi sayesinde başka bir dünyanın kapılarını aralamış olacaksınız.

Hakan Muhafız izle , Netflix’in daha başlamadan ilk iki sezonu onay alan ender yapımlarından birisiydi. Dizinin ilk sezon sonrasında izlenilirliğinin artış göstermesi ise 3’üncü ve 4’üncü dördüncü sezon onaylarını da beraberinde getirdi ve gerçekten de bu fantastik maceranın oluşturacağı etkileşimle sizlerin olabildiğince kaliteli ve çok yönlü bir öyküye doyasıya devam edeceğinizi bilmenizi isteriz.

Hepinize iyi seyirler dileriz.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER