Frigo taşımacılık yapan firmalar için artık yeni bir çözüm var: CMB Reefers

Lojistik işleri yapan firmaların belki de en özel işlemleri frigo taşımacılıktır.

Frigo taşımacılık yapan firmalar için artık yeni bir çözüm var: CMB Reefers

Lojistik işleri yapan firmaların belki de en özel işlemleri frigo taşımacılıktır. Bilindiği üzere; frigo taşımacılık, kısa sürede bozulabilecek ürünlerin bir yerden başka bir yere taşınırken bunun için özel olarak hazırlanmış soğutucuya sahip olan araçlarla taşınması işlemidir.

Bu işlemi yaparken kullanılan araç içi soğutucu sistemlerin en popüler markası ise thermoking markasıdır. Thermoking markasının yanı sıra bu işlemlerde kullanılan bir diğer marka ise aslında bir klima üreticisi olan Carrier markasıdır.

Tabi ki bu markaların yanı sıra bu soğutucu ürünü üreten bazı başka markalar da bulunmaktadır. Ancak, üretim yapan firmaların en kalitelileri saymış olduğumuz bu 2 markadır.

Ülkemizde de en yoğun kullanılan dorse soğutucu sistemler bu 2 markanın üretmiş olduğu sistemlerdir.

Türkiye’de lojistik firmaları tarafından en sık kullanılan araç içi soğutucu sistem markası ise thermoking markasıdır. Hal böyle olunca araç içi soğutucu sistemlerin genel adı da bu marka ile özdeşleşmiş ve frigo araç soğutucuların adına thermoking soğutucu denilmiştir.

Bu ürünler, oldukça özel ürünler olduğu için herhangi bir arıza veya ürünün değişimi söz konusu olduğunda yüksek maliyetlere yol açabilmektedirler.

Ülkemizde pazarı çok gelişmiş olmayan bu 2 ürün çeşidinde maliyetleri düşürücü yeni bir çözüm sunulmaktadır: İkinci el termoking soğutucu.

İkinci el termoking soğutucu ürünler ile bakım masraflarını azaltın.

Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz üzere; termoking soğutucular için ikinci el alternatif bir çözüm olabilmektedir. Zira, lojistik işletmelerinde problem çıkaran thermoking soğutucu ürünün tamiri ve bakımı yüksek maliyetlere neden olabilmektedir.

CMB Reefers, tam olarak bu sorunu çözmek amacıyla kurulmuş bir firmadır. Ülkemizde henüz yeni kurulma aşamasında olan ikinci el frigo soğutucu piyasasına bir soluk katmak ve bu sektörü canlandırmaktır.

Yaklaşık 20 yıllık lojistik ve frigo soğutucu ürünler alanındaki tecrübemizi tüm Türkiye ile paylaşıyoruz.

CMB Reefers olarak verdiğimiz hizmetin temel ayağı ikinci el araç soğutucuları satışıdır. Tüm ürünlerimizi Türkiye’nin her bölgesine gönderiyor ve ardından teknik destek sağlıyoruz.

CMB Reefers olarak sadece ürün satmıyoruz. Müşterilerimizi sadece ürün sattığımız kişiler olarak görmüyoruz. Onlara frigo taşımacılık alanında çözüm ortağı oluyoruz.

Tarafımızca satılan tüm ürünler için en az 6 aylık bir garanti sunuyoruz. Bu uygulama piyasada oldukça yeni ve görülmemiş bir uygulamadır.

Danışmanlık hizmeti

CMB Reefers olarak verdiğimiz hizmetlerin bir diğeri de frigo taşımacılık alanında danışmanlık hizmetidir. Sadece ürün satışı değil, frigo taşımacılık yapan firmalara danışmanlık hizmeti de veriyoruz.

Bu sayede; özelde ikinci el thermoking ve carrier soğutucular için, genelde ise lojistik camiası adına geliştirilebilecek her tür duruma ve firmanızda meydana gelebilecek her türden soruna çözüm sunuyoruz. Adeta sizlerin çözüm ortağı oluyoruz.

CMB Reefers olarak lojistik sektöründe yeni bir soluk getirmek ve Türkiye çapında bir lojistik çözümü yanında ikinci el termoking ürünlerde büyük ve kurumsal bir firma olmak en öncelikli amacımızdır.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER