Bilinmeyen Numaralar Nasıl Öğrenilir?

Yabancı numaralar çoğu zaman can sıkıcı olabilir. Üst üste aramalar durumunda ise bu yabancı numaralar merak uyandırabilir.

TEKNOLOJİ 14.01.2021, 10:21
Bilinmeyen Numaralar Nasıl Öğrenilir?

Tanımadığınız kişilerden gelen yabancı telefon numaralarını çoğu zaman cevaplamak istemeyiz. Müsait olmadığımızda açamadığımız numaraları ya da cevapsız çağrıların kim olduğunu da merak ederiz. Böyle durumlarda bilinmeyen numara sorgulama yöntemleri ile sizi arayan numaranın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yabancı numaralar çoğu zaman can sıkıcı olabilir. Üst üste aramalar durumunda da bu yabancı numaralar merak uyandırabilir. Böyle durumlarda GSM operatörünüze ulaşabilirsiniz. GSM şirketiniz belli tarifeler üzerinden ve birkaç yöntem ile sizlere bu yabancı numaraların kime ait olduğunu bulabilir.

Eğer sabit hat üzerinden gelen bir çağrıyı merak ediyorsanız şehir alan kodları da GSM şirketi ile paylaşarak, bu yabancı numaranın kim olduğunu öğrenebilirsiniz. GSM firmalarının kim arıyor? isimli uygulamaları ile bilinmeyen numaraları öğrenebilirken bu işlemi ücretsiz olarak da yapabileceğiniz online numara arama siteleri de bulunmaktadır.

En Popüler 5 Numara Sorgulama Yöntemi

Telefonunuza gelen yabancı bir çağrının sahibini öğrenmek isteyebilirsiniz. Sizi arayan yabancı bir numaranın hangi GSM şirketine bağlı olduğunu bulmak isteyebilirsiniz. İsim aracığıyla da bilinmeyen numara sorgulama yapmak mümkün. Özellikle Turkcell bilinmeyen numara sorgulama, Vodafone bilinmeyen numara sorgulama gibi uygulamalar oldukça kullanışlıdır ayrıca bilinmeyen bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için aşağıda vereceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz:

  • İnternet aramaları ile,
  • İletişim uygulamaları ile,
  • Bilinmeyen numara sorgulama araçları ile,
  • Hukuksal süreç ile,
  • Mobil Uygulama ile;

numaraara.com ile bilinmeyen numara sorgulama yapmak için tıklayın

GSM operatörünüzün belirlediği tarifeler aracığıyla yabancı numara sahiplerine ulaşabilirsiniz, bu firmalardan yapacağınız sorgulama ücretlidir. Eğer kişi izin verdiyse direkt ismini verip numarasına ulaşabilirsiniz. Bu isimden telefon numarası bulmak demektir. Tam tersini yapmak tabii ki mümkün. GSM şirketiniz ile numarayı paylaşıp ismi öğrenebilirsiniz. Tek şart numara sahibinin buna izin vermiş olmasıdır.

Son yıllarda sıkça kullanılan bir başka numara sorgulama yöntemi ise; sizi arayan yabancı numarayı Whatsapp üzerinden kaydedip, kişisel bilgilerin açık olması durumunda kim olduğunu öğrenmek olacaktır. Google arama motoruna, sabit hatlarışehir alan kodları ile numarayı yazarak sizi arayan kişi veya kurumu öğrenebilirsiniz. Bu yöntemi uygulayacaksanız internetteki bilgi kirliliğini göze almalısınız.

Diğer bir yöntem olarak hukuksal süreç başlatabilirsiniz.  Eğer arayan kişi veya firma çok ısrarcı ve artık işi taciz boyutuna taşıdıysa avukatınız ile görüşüp kişinin kim olduğunu bulabilir ve dava açabilirsiniz. Dava süreçlerinin sancılı olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

11880 gibi bilinmeyen numara bulma servislerinden ya da telefonunuz ile uyumlu uygulamalar sayesinde de yabancı numara sahiplerini öğrenmeniz mümkündür. Küçük bir araştırma sayesinde telefonunuzdaki uygulama indirme kısmına gelin ve indirme işlemini başlatın.

Yorumlar (0)