Vali Karahan Tavas İlçesini Ziyaret Etti

Vali Hasan Karahan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Tavas ilçesine gitti. 

TAVAS 06.11.2019, 16:59
Vali Karahan Tavas İlçesini Ziyaret Etti

HABERDENİZLİ.COM

Vali Hasan Karahan, Tavas ilçesi ziyareti kapsamında ilk olarak Kızılcabölük Mahallesinde düzenlenen Kızılcabölük El İşlemeleri Kursu, El Sanatları Sergisi Açılışı ve Kursiyerlere Belge Dağıtım Törenine katıldı. Törene; Vali Hasan Karahan, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Kaptan, Kurum Amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen törende kursu başarıyla bitiren kursiyerlere belgelerini veren Vali Hasan Karahan yaptığı konuşmada;” Kızılcabölük geçmişten beri dokumanın önemli merkezlerinden birisi. Geleneksel dokuma yaşatılıyor bizler de elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. O eski anneannelerimizin, babaannelerimizin ürettiği eserleri günümüze taşınması, bugünde benzerlerinin yapılabileceğini göstermesi açısından bu tür kurs ve faaliyetlerimiz devam ediyor. Burada da örnek bir kurs açılışı var. Emeği geçen herkese en başta da katılımcı kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Türkiye’de dokuma sektörünün önemli bir markasıyız. İnşallah daha da gelişip dünya çapında olmasını arzu ederiz” dedi.

Açılışın ardından kursiyerler tarafından üretilen el işlemelerinin sergilendiği ‘Sandıktan Günümüze Motifler’ isimli sergiyi gezen Vali Hasan Karahan burada sergilenen el sanatları hakkında bilgi aldı.

Törenin ardından Hanife Ahmet Paralı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine geçen Vali Hasan Karahan, burada sınıfları dolaşarak öğrencilerle biraraya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali, öğretmenlerle de görüşerek sorunlarını dinledi.

Okul ziyaretinin ardından Kızılcabölük mahallesinde bulanan Dodurga Tekstil’ i ziyaret eden Vali Hasan Karahan iş yeri sahibi Ahmet Dobulga’dan işletme hakkında bilgi alarak ürünleri inceledi.

Vali Hasan Karahan Tavas ilçe ziyaretinde daha sonra Tavas Kaymakamlığını ziyaret etti. Kaymakam Recep Öztürk, Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık ve diğer ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali, Kaymakam Öztürk’ten İlçenin genel durumu ve kamu yatırımlarının son durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Karahan Kaymakamlık ziyaretinin ardından Tavas Belediyesini ziyaret etti. Başkan Hüseyin İnamlık ve Belediye personeli tarafından karşılanan Vali Karahan, Başkan İnamlık’tan Belediyenin İlçede yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)