Tavas’ta Millet Kıraathanesi Açıldı

Tavas Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan Millet Kıraathanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. 

Tavas’ta Millet Kıraathanesi Açıldı

HABERDENİZLİ.COM

Öğrencilerin ve vatandaşların kitap okumalarını teşvik etmek amacıyla dizayn edilen Millet Kıraathanesi, görenlerin büyük beğenisini topladı. Birçok kitabı içinde barındıran Millet Kıraathanesi eğitimin, kaynaşmanın, hoş sohbetin yeri olarak gönüllere taht kuracak. Tavas bizim yârimiz, gözbebeğimiz diyen Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatını aldığımız gün işe koyulduk. Merkezimizde bulunan Makbere Parkımızın iç ve dış dizaynını yaparak vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin hem kışın hem de yazın severek geleceği bir yer haline getirdik.

Adı üzerine burayı milletin yeri yaptık. Birçok kitabı içinde barındıran ilim yerimiz kitapseverleri bekliyor. Kendine zaman ayırmayı ihmal edenleri bekliyor. Biz burada kaynaşmayı, birlik olmayı, sessiz bir ortamda insanın kendisini dinlemesini arzuluyoruz. Kitapseverlere, ayrıca ücretsiz çay ikramımız olacak. Diyoruz ki; Bir Çay Doldur, Bir Kitap Seç, Hayatı Sessize Al. Tavasımıza hayırlı uğurlu olsun. Ben başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum."dedi.

Tavas’ta Millet Kıraathanesi Açıldı

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER