Tavas'ta Berberler Bayramdan Sonraya Kadar Kapalı

Tavas'ta berberler korona virüs nedeniyle aralarında imza toplayıp yarın itibaren dükkanlarını açmayacaklarını duyurdu. Bayramdan sonraya kadar kapalı olacağı belirtilen berberlerin bazıları alınan bu karardan memnun değil.

TAVAS 17.05.2020, 12:43 17.05.2020, 13:25
Tavas'ta Berberler Bayramdan Sonraya Kadar Kapalı

Dünyayı tehdit eden Koronavirüs nedeniyle tüm ülkede berberlerin açılması yasaklanmıştı. Yasak sonrası ilk defa 11 Mayıs günü açılan berlerler, uzun süre traş olamayan vatandaşlara hizmet verdi. Denizli'nin Tavas ilçesinde ilginç bir süreç yaşandığı belirtildi. 11 Mayıs tarihinde yeniden hizmet vermeye başlayan Tavas'taki berberler kendi aralarında bir karar aldılar. Aralarında imza toplayıp odaya ileten berberler 18 Mayıs Pazartesi günü akşamına kadar açık kalacak. 19 Mayıs ile 26 Mayıs arası kapalı kalacağı ifade edildi. Tavas'taki berberlerin Ramazan Bayramı bittikten sonra 27 Mayıs günü açılacak.

haberdenizli.com olarak ulaştığımız bazı berberler olayın virüsle ilgili olmadığını, bazı berberin işlerinin azlığı nedeniyle bu kararın alınması için imza topladıklarını belirtti. Tavas'taki berber esnafı, "İşlerin 11 Mayıs'ta tekrar açılması bizim için umut olmuştu. Biriken ihtiyaçlarımızı karşılamaya başlamıştık. İlçemizde bazı berberlerin aldığı ve herkesin uygulamasını istediği bu karar bizlere maddi olarak zarar veriyor. Sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyulup devam edilmesi en iyisi. Bu karar uygulanmaya devam ederse, vatandaşlarımız bayrama traşsız, biz de parasız gireceğiz. Yetkililerin duruma el atmasını istiyoruz." dedi.

Tavas'taki berberlerin bazılarında ise, koronavirüsü nedeniyle berberlerin kapalı olması gerektiği fikri hakim. 

Kamuoyu, Tavas'taki berberlerin kendi aralarında aldıkları kararın ne kadar uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)