banner1348

Tavaslı Hanımlar Yetenekleriyle Göz Doldurdu

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Çağırganlılar Derneği işbirliği ve Tavas Belediyesi destekleriyle “Dekoratif Kokulu Taş ve Sabun Hazırlama Projesi” Tavas’ta tamamlandı.

Tavaslı Hanımlar Yetenekleriyle Göz Doldurdu
banner1336

Tavas'ta Yetenekleriyle göz dolduran kadın kursiyerler, 60 saatlik eğitimin ardından sertifika almaya hak kazandılar. Dekoratif Kokulu Taş ve Sabun Kursuna katılan yetenekli kursiyerler, değişik figürler kullanarak meydana getirdikleri güzel eserleriyle göz doldurdular.
Sabun yapmanın teorik eğitimini Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Koyuncu Okca’ dan alan kursiyerler birbirinden renkli ve değişik şekillerde hazırladıkları kokulu sabunla ev ekonomilerine katkıda bulunmayı hedefliyorlar.
Proje boyunca üretilen kokulu taş ve sabunlar Tavas Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilendi. Aldıkları eğitimle hem meslek edinmeyi ve hem de ev ekonomisine katkıda bulunmayı hedefleyen kadın kursiyerler kurs sonunda sertifikalarını alarak Başkan Turhan Veli Akyol ve Çağırganlılar Derneği Başkanı Hayati Ebeoğlu’na sundukları katkı ve imkanlardan dolayı teşekkür ettiler.

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER