Tavaslı Gazimiz Görevine Geri Dönecek

Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında yaralanan askerlerden astsubay Ömer İsi, Van’daki tedavisinin ardından memleketi Denizli’ye gelerek ailesine kavuştu.

TAVAS 12.09.2015, 10:39 01.02.2017, 17:27
Tavaslı Gazimiz Görevine Geri Dönecek
banner1641
Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde Pazar günü, hain saldırıda 16 askerimiz şehit olmuş, 6 askerimiz de yaralanmıştı. Terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıdan sağ kurtulan Denizlili Astsubay Ömer Isi tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu ve memleketine geldi. Tavas ilçesinin Alpa Mahallesi’nde oturan ailesinin yanına gelen Astsubay Ömer Isi, ailesiyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Çatışma anını Astsubay Ömer İsi, şöyle anlattı: ‘’Büyük patlama oldu. Cehennem gibiydi. Ben de yaralandım. Daha sonra tedavim yapıldı ve evime döndüm. İznim bitince yeniden görevimin başına döneceğim’’dedi.
Anne Alime İsi buruk sevinç yaşadıklarını belirterek, ‘’Olayı öğrendiğimizde adeta yıkıldık. Oğlumuzun şehit düştüğünü bizlerden sakladıklarını sandık. Daha sonra oğlumuzun yaralı olarak kurtulduğunu öğrendik. Bir taraftan askerlerimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, bir taraftan da oğlumuza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah şehit ailelerine sabır versin’’dedi.
Gazi astsubayın izninin 1 ay odluğu ve daha sonra yeniden Dağlıca bölgesindeki görevine devam edeceği söyledi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)