Tavas'ta On Binler Yürüdü

22. Geleneksel Kızılcabölük-Denizli Doğa Yürüyüşü yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Tavas'ta On Binler Yürüdü

HABERDENİZLİ.COM

Tavas Belediyesi ve Kızılcabölüklüler Platformu tarafından ortaklaşa düzenlenen 22. Geleneksel Doğa Yürüyüşü 21 km'lik parkur, 2500 kişinin katılımıyla tamamlandı.
Başlama startı Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol tarafından verildi. Yürüyüş için erken saatlerde Denizli Çamlık mesirelik alan girişinde toplanan vatandaşları araçlar ücretsiz olarak Kızılcabölüğe getirdiler. Dev Türk Bayrağının açılmasıyla başlayan yürüyüş, 11'km'lik mola alanına kadar devam etti. Burada sporseverlere ekmek arası peynir, domates, salatalık, odun çayı ve lokma ikram edildi.
Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "22.'si düzenlenen doğa yürüyüşünü yoğun bir katılımla gerçekleştiriyoruz. Birliktelikle her geçen yıl daha da artarak devam eden yürüyüşümüz, doğa ve sporseverlerle güzel ve doğa ile iç içe renkli görüntülere sahne olarak devam etmekte. Sağlıklı bir hayat için senenin bir günü değil her günü spor ve yürüyüş diyoruz. Ben bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen başta Tavas Belediyesi çalışanları olmak üzere, Vakıf Başkanıma ve yönetimine ayrıca iaşe yardımında bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Yürüyüş kalan 10 km'lik parkurun tamamlanmasıyla son buldu.

Tavas'ta On Binler Yürüdü

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER