Tavas MYO’da bütün öğrenciler burslu okuyacak

2012-2013 öğretim yılında ilk defa öğrenci alacak olan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tavas Meslek Yüksekokulu (MYO)'nda bütün öğrenciler burslu okuyacak.

Tavas MYO’da bütün öğrenciler burslu okuyacak

2012-2013 öğretim yılında ilk defa öğrenci alacak olan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tavas Meslek Yüksekokulu (MYO)'nda bütün öğrenciler burslu okuyacak. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği ile Organik Tarım bölümlerinin açılışı için YÖK’ten onay alan okula, her üç bölüm için 50'şer öğrenci kontenjanı verildi. Ayrıca Aşçılık ve Çocuk Gelişimi programlarına da ek kontenjanla öğrenci almak için müracaat edildi. Okula yerleşen bütün öğrencilere, yükseköğrenim bursu dışında özel burslar da verilecek. Tavas Ticaret Odası, puan sıralamasında ilk beşte girecek 15 öğrenciye, sekiz ay boyunca aylık 100 lira burs verecek. Ayrıca Denizli’de faaliyet gösteren bir Turkuaz Tekstil firması da 100 lira burs vaadinde bulundu.

Denizli’nin Tavas ilçesinde yapımı tamamlandıktan sonra öğrenci alımına onay verilen Tavas MYO, 13 bin 26 metrekare açık ve 5 bin 800 metrekare kapalı alana kuruldu. Her türlü sosyal ve kültürel etkinliklere imkan sağlayan bina, bu yıl ilk öğrencileriyle buluşacak. Okulda açılan bölümlerin günümüze hitap ettiğini belirten Tavas MYO Müdürü Doç. Dr. Kudret Gezer, hepsinin iş sahasının geniş olduğunu söyledi. Okulun birçok imkana sahip olduğunu vurgulayan Müdür Gezer, “Mezun olan öğrencilerimiz, kamu kurumlarının yanısıra birçok özel kuruluşta iş imkânına sahip olacaktır.” dedi. Genel Sekreter Emin Kınlı ise Tavas'ın tarih ve kültür zenginliğine sahip bulunduğunu, ulaşımın kolay ve öğrenciler için imkânların yeterli olduğunu, barınma sıkıntısı çekilmediğini iade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER