banner1496

banner1495

Büyük Buluşma 20 Mayıs'ta

Öğretmenler Öğrencileriyle Buluşuyor’ projesinde geri sayım başladı. Kızılcabölüklüler Vakfı tarafından organize edilen büyük buluşma 20 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

TAVAS 24.04.2017, 12:47
2244
Büyük Buluşma 20 Mayıs'ta

HABERDENİZLİ.COM

20 Mayıs 2017 Cumartesi günü, 1950 yılından bugüne Kızılcabölük'te görev yapan, yetiştirdiği öğrenciler üzerinde çok büyük emekleri olan tüm İlkokul Öğretmenleri ve Öğrencilerin buluşmasıyla gerçekleşecek.

Vakıf Başkanı Osman Erkli yaptığı açıklamasında; “Öğretmenler gelecek nesiller için çok önemlidir. Amacımız Kizilcaböluk’te öğretmenlik yapmış emektar öğretmenlerimiz ile yetiştirdiği öğretmenlerin ve o dönemden bu güne kadar olan öğrencilerini 20 Mayıs tarihinde Kızılcabölük Çarşı meydanında buluşturup onlarla geçmişi yâd edip hasret gidereceğiz. Hz. Ali’nin bana bir harf öğretenin kölesi olurum dediği gibi Her öğretmen mutlaka kutsaldır Ama ilk öğretmenimizin bizim yetişmemizde önemi çok büyüktür sözünü hatırlatmak istiyorum. Çünkü eğriyi doğruyu güzeli çirkini beyazı siyahı güneşi ay yıldızı kısacası her şeyi onlardan öğrendik. O nedenle büyük buluşmada eserlerini görme fırsatı helalleşmek ve ahde vefa olacak. Emektar öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler sayesinde Kızılcabölük önemli yerlere gelmiştir. O dönemlerde öğrenci olarak arkadaşlarımızın öğretmenlerine vefa göstererek onları mutlu etmek istiyoruz. Büyük buluşma Kızılcabölük’te gerçekleştirilecek” dedi.

Yorumlar (0)