banner1348

Bu Görüntülerin Çekildiği Yerin Yan Tarafı İse...

Türkiye'nin en yeşil kentlerinden birisi olan Denizli'de vatandaşların ormanlara verdiği zarar gözler önüne serilmeye devam ediyor.

Bu Görüntülerin Çekildiği Yerin Yan Tarafı İse...

HABERDENİZLİ.COM

Geçtiğimiz günlerde Honaz ve Sarayköy'de yaşanan görüntülerin bir benzeri de bugün Tavas'tan geldi. İlçe merkezinde Bağlar yolu üzerinde bulunan Gazi İlkokulu ile İmam Hatip Lisesi'nin arka kısmında kalan ormanlık alanı kullanan vatandaşların bölgede bıraktıkları çöpler ormanlık alanı kirletiyor.

Öyle ki bu çöpler yüzünden geçen hafta ormanlık alanda küçük bir yangın meydana geldi. ancak bu kez çöplerin içerisinden öyle bir şey çıktı ki, ormanlık alanın neden kullanıldığı ortaya çıktı. Vatandaşlar tarafından çekilen fotoğrafta boş bir yapıştırıcı tüpü, bu yapıştırıcının içinin boşaltıldığı bir poşet dikkatlerden kaçmıyor. Poşet içerisindeki yapıştırıcı maddenin ormanlık alanda bazı gençler tarafından çekme vasıtasıyla uyuşturucu olarak kullanıldığı değerlendirildi. İçki şişelerinin de bulunduğu ormanlık alanda vatandaşlar tarafından temizlenirken özellikle bu iki okulda eğitim gören öğrenci velilerin dikkatli olması istendi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER