Akyol’un Başlattığı Projeye İlk Destek TKDK’dan

Denizli Tarım ve Kırsal Kakınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)   İl Koordinatörü Murat Kar ve heyeti,  Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’u başlatmış olduğu “Yatırımcı Dostu Tavas” projesi nedeniyle tebrik etti. 

Akyol’un Başlattığı Projeye İlk Destek TKDK’dan

Tavas Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta Tavas Bağlar Mesireliğinde basın mensuplarına verdiği brifingle duyurduğu “Yatırımcı Dostu Tavas” projesi oldukça ses getirdi. Basın toplantısında Belediyenin desteklediği yatırımcılarla yan yana duran Akyol, yatırımcılara yer bulma, hibe ve kredi sağlayan kuruluşlar hakkında bilgi ve proje desteği sağlama ve yatırımlarının ileriye yönelik olabilmesi hususunda yasal çerçeveler içerisinde her türlü yardımı vereceklerini ifade etmişti. Bu desteğe güvenerek Tavas’ta yatırım yapan işletme sahipleri de Başkan Akyol’un yanında olmuş ve Belediyenin katkıları sayesinde kısa sürede büyük işletmeler açtıklarını belirtmişlerdi. 

Konuyu medyadan okuduğunu söyleyen TKDK Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, Tavas’a gelerek Başkan Akyol’u projesinden ötürü tebrik etti. Koordinatör Kar, “TKDK Avrupa Birliği fonundan gelen hibe paraları vatandaşlarımıza Avrupa Birliği standartlarında iyi, sağlıklı ve sürdürülebilir projeler karşılığı aktaran bir kurumdur. Şu ana kadar Ülkemizin çeşitli şehirlerinde binlerce vatandaşımız bizden milyonlarca TL hibe aldılar. Biz, bu paralar geri gitmesin, ülkemizde kullanılsın istiyoruz. Bunun için de tüm yatırımcılarımızı proje yapmaya davet ediyoruz. Bugün itibari ile Tavas’ta toplamda 38 yatırımcı bizden hibelerini alarak büyük işletmeler kurdular. Tavas Belediyesi tüm bu projelerde yatırımcılara bürokratik anlamda sıfır sorun çıkaran, işlerin hızlı ilerlemesi için her türlü gayreti gösteren bir Belediye. Buradan Sayın Başkanıma teşekkür ediyorum. Ayrıca başlatmış oldukları “Yatırımcı Dostu Tavas” projelerini de tamamen destekliyorum. Bu proje sayesinde birçok yatırımcı ülkemizin yüz akı olan TKDK’ya gelecek, hem kendine hem de ülkesine kazanç sağlayacaktır. Başkanımızı bu projelerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Koordinatör Murat Kar’ın kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Akyol, “Sayın Koordinatörün ziyaretiyle, ‘Yatırımcı Dostu Tavas’ projemizle ne kadar doğru bir iş yaptığımızı pekiştirmiş olduk. Konunun en üst makam tarafından onaylanması ve desteklenmesi bizleri ziyadesiyle gururlandırdı. Ortak aklı devreye sokarak, istişare, yardım ve kurumlar arası işbirliği ile inanıyorum ki Tavasımıza birbirinden değerli projeler kazandıracağız. Şahsım ve kurumum adına, gerek Denizlimize verdikleri katkılar gerekse bize yaptıkları bu anlamlı ve ince ziyaret sebebiyle kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER