banner1348

Spor Genel Müdürlüğü'nden Tekerlekli Sandalye Desteği

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı oyuncusu Yunus Emre Bal’a, Spor Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir tekerlekli sandalye hediye edildi. 

Spor Genel Müdürlüğü'nden Tekerlekli Sandalye Desteği

Haberdenizli.com

Bedensel Engelli sporcuların, sportif faaliyetlerine katkı sağlamak için Spor Genel Müdürlüğü’nün destekleri tüm yurtta devam ediyor. Bedensel engelli sporcuların engel durumu ve branşın özelliği dikkate alınarak kişiye özel üretilen tekerlekli sandalyeler sporculara teslim ediliyor. 

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı oyuncusu Yunus Emre Bal’a, Spor Genel Müdürlüğü’nün hediyesini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu verdi. Engelli federasyonlarının, engelli spor kulüpleri ve sporcularının taleplerini karşılama noktasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını söyleyen İbanoğlu, ihtiyaca göre maddi yardım şeklinde,  spor malzemesi veya araç-gereç temini şeklinde bu talepleri ivedilikle yerine getirmenin gayreti içerisinde olduklarını belirtti. 

Spor Genel Müdürlüğü'nden Tekerlekli Sandalye Desteği

Yunus Emre’nin Hedefi Ayyıldızlı Forma

Bölgesel Ligde Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı forması giyen 22 yaşındaki Yunus Emre Bal, sporla hayata bağlandıklarını, kendisine hediye edilen tekerlekli sandalye ile mutlu olduğunu söyledi. Genç sporcu ilk hedefinin takımıyla şampiyonluk yaşamak olduğunu söylerken, gelecekte milli takım formasını giymenin hayalini kurduğunu belirtti. 

Sporcuya eşlik eden Bedensel Engelliler Federasyonu Denizli Temsilcisi Turgay Besim, tekerlekli sandalye desteği için Spor Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti. 

Spor Genel Müdürlüğü'nden Tekerlekli Sandalye Desteği

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER