Servergazi İO Öğrencilerini Milli Takıma Uğurladı

Özel Servergazi İlköğretim Okulu 8 sınıf öğrencisi Feyza Duman ve Özel Servergazi Fen Lisesi Öğrencisi Gülşah Onur 1. Avrupa Kızlar Matematik olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmek üzere İngiltere’ye uğurlandı.

SPOR 09.04.2012, 09:21 09.04.2012, 10:55
Servergazi İO Öğrencilerini Milli Takıma Uğurladı

Denizli Özel  Servergazi  İlköğretim Okulu 8 sınıf   öğrencisi  Feyza Duman ve Özel Servergazi Fen Lisesi Öğrencisi Gülşah Onur 1. Avrupa Kızlar Matematik  olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmek üzere İngiltere’ye uğurlandı.

2012 Kış Okulu sırasında yapılan Ulusal  İlköğretim Olimpiyatı ve Ulusal Bilim Olimpiyatları sınavlarında başarılı olarak Olimpiyat Milli Takımına girmeyi başaran Feyza Duman ve Gülşah Onur  10-16 Nisan 2012 tarihleri arasında İngiltere’nin  Cambridge şehrinde yapılacak olan Matematik olimpiyatında  ülkemizi temsil edecekler. Öğrencilerini  İngiltere’ye  uğurlayan  Özel Servergazi İlköğretim Okulu Müdürü Uysal Cesur, "Denizlimize bu mutluluğu yaşatan öğrencilerimize çok teşekkür ederim. 4 kişilik olimpiyat takımının 2.'si  Özel Servergazi Eğitim Kurumları'nda eğitim öğretim görmekte. Bu gerçekten tarihi bir başarı. İnşallah öğrencilerimiz İngiltere’de hem ilimizi hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek. Öğrencilerimizi olimpiyata, Matematik Olimpiyatı Koordinatörümüz Kurbani Kaya ve Matematik öğretmenimiz İbrahim Erkol çok iyi hazırladılar. İngiltere’den  ülkemize madalya ile dönmelerini bekliyoruz." dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)