Şampiyon 9-D

Denizli Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde geleneksel olarak düzenlenen sınıflar arası tek pota basketbol turnuvasında şampiyon 9-D sınıfı oldu. 

Şampiyon 9-D

Okulun spor salonunda düzenlenen turnuva 21 Nisan 2017’de başladı.  9-10 ve 11.sınıflardan 12 takım katıldı. 3’erli 4 grupta yarışan takımlar, 10’ar dan 20 dakika mücadele etiler. İlk 2’ye kalan takımlar, çeyrek finale çıkma hakkını kazandı. 

Muhteşem geri dönüş
 

Finalde 11-D sınıfı ile karşılaşan 9-D takımı devreyi 11-5 mağlup kapatmasına karşın, Barış Alp’in etkili oyunu ve 3’lük sayıları ile ikinci yarı arayı kapattı. Beden Eğitimi öğretmeni ve okulun Basketbol takımı antrenörü Rauf Avşarcan’ın hakemliği yaptığı maçın son saniyelerinde 17-15 geride olan 9-D, Barış’ın son saniye üçlüğü ile final maçını 18-17 kazandı ve muhteşem bir geri dönüşe imza atarak şampiyonluğa ulaştı. 9-D sınıfı öğrencileri tribün desteği ile sahadaki arkadaşlarına maç boyunca destek verirken, maç sonu sevinçleri görülmeye değerdi. Şampiyon olan 9-D sınıfının takım kaptanı Barış Alp, şampiyonluk kupasını okul müdürü Feridun Sarıkavak’ın elinden aldı. Barış Alp, Muhittin Doğan, Melih Özer, Ahmet Filiz ve İlker Şahin’den oluşan 9-D sınıfı kazandıkları kupa ile birlikte mutlu anı fotoğraf çektirerek, ölümsüzleştirdiler.  
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243