Okul Sporları 206 Okul 50 Branşta Başlıyor

Denizli’de 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Sporları fikstürü çekildi. Sezonun ilk maçı 13 Kasım’da Nevzat Karalp Anadolu Lisesi ile Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi arasında Hasan Güngör Spor Salonunda futsal branşında oynanacak.

Okul Sporları 206 Okul 50 Branşta Başlıyor
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de 2018–2019 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Sporları yarışmaları için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda kura çekimi yapıldı. Okul Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Bayrakçı ve okulları temsilen Beden Eğitimi öğretmenlerinin katıldığı toplantıda yeni sezona dair görüş alışverişi yapıldı. Bu yıl ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde toplam 206 okul 50 branşta yarışmalara katılacak. 

Okul Sporlarında yeni sezona dair değerlendirmede bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, çocuklar için akademik başarı ne kadar önemliyse, onların sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunmasının da bir o kadar önemli olduğunu söyledi. Okul spor faaliyetleriyle öğrencilerin kendilerini daha kolay ifade ettiğini ve olumlu davranışları artırdığını belirten İbanoğlu, okul sporlarında yeni sezonun hayırlı olmasını diledi. 

Çekilen fikstüre göre yeni sezonun ilk maçı Nevzat Karalp Anadolu Lisesi ile Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi arasında futsal branşında 13 Kasım 2018 Salı günü saat 09.30 da Hasan Güngör Spor Salonunda oynanacak. Geçtiğimiz yıl okul sporlarında 47 branşta 28.268 öğrenci müsabakalara katılmıştı.


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER