Dünya Şampiyonasında Bronz Madalya Kazandı

Denizlili karateci Afşar, İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonası’nda mücadele etti. Milli sporcu Afşar yaptığı mücadeleler sonucun ülkemize bronz madalya kazandırdı. 

SPOR 24.11.2021, 15:58
Dünya Şampiyonasında Bronz Madalya Kazandı

2 yıl önce düzenlenen Avrupa Şampiyonasında bayan kumite takımı ile birlikte altın madalya kazanan Denizlili karateci Kader Işık Afşar, 2021 İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonası'nda karatede bronz madalya kazandı. 

İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonası ve İşitme Engelliler Dünya Tekvando Şampiyonası 18-25 Kasım tarihlerinde İran'ın başkenti Tahran'da yapıldı. Türkiye, tekvando'da 28, karatede ise 40 kişilik bir kafile ile temsil edildi. 

Milli takımda yer alan Denizlili karateci Kader Işık Afşar, şampiyonada mücadele etti. Türkiye'ye ve Denizli'ye bronz madalya ile döndü. 

55 kiloda karşılaşmalara çıkan 24 yaşındaki Afşar, İran’da yapılan Dünya Şampiyonası'nda ülkemize bronz madalya kazandırdığı için mutlu olduğunu ifade etti.

2021 İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonası'nda karatede bronz madalya kazanan Kadın Kümitede Milli Takımı sporcuları: Kader Işık Afşar, Dilara Cebe,Firdevs Aydın,Zeynep Erdoğan,Melek Özkaya 

Dünya Şampiyonasında Bronz Madalya Kazandı

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)