DENİZLİSPOR’UN STADININ ZEMİNİ YENİLENİYOR

PTT 1. Lig'de şehrimizi temsil eden Denizlispor'un maçlarını oynadığı Denizli Atatürk Stadı’nda bozulan zemin bakıma alındı. Stad 3 haftaya kadar maç oynanmaya müsait hale gelecek.

SPOR 09.10.2014, 20:30 09.10.2014, 20:52
DENİZLİSPOR’UN STADININ ZEMİNİ YENİLENİYOR

PTT 1. Lig takımlarından Denizlispor milli maç nedeniyle lige verilen arada çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda son maçların ardından bozulan Denizli Atatürk Stadı’nın zemini de elden geçiriliyor. Son haftalarda üst üste oynanan maçlar ve yağışlar nedeni ile Atatürk Stadı'nın bozulan zemininde yenileme çalışmaları başladı.
Stat Amiri Fikret Özgür, bakımın zorunlu hale geldiğini ve bu nedenle çalışma başlattıklarını söyledi. Milli maç arası ve yeşil-siyahlı ekibin deplasmanda oynayacak olması nedeni ile çimleme işlemine başladıklarını belirten Özgür, "Zemini kazdık ve yenileme çalışmaları başlattık. Bir ton İngiliz çimi yere serildi. Bu tohumlar iklim olarak hava sıcaklığı uygun olduğu için bir haftada patlayacak. 15 kişilik ekip olarak sürekli çalışıyoruz. Serilen çim tohumu gelecek hafta toprak yüzeyine çıkar ve sonraki hafta biçmeye başlarız. 2 ya da 3 hafta içinde zemin futbol oynamaya müsait hale gelecek" dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)