Denizlili Muhammet Avrupa’yı Titretecek

Türkiye Şampiyonası sonrası milli takıma seçilen ve Avrupa’da ülkemizi temsil edecek olan Denizlili karateci Muhammet Kaya, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’na hedeflerini anlattı.

Denizlili Muhammet Avrupa’yı Titretecek

HABERDENİZLİ.COM

Türkiye Karate Federasyonu tarafından geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde Denizli’den iki sporcumuz Avrupa Şampiyonası vizesi aldı. +84 kg.’da tatamiye çıkan Muhammet Kaya ile kata’da Mehmet Batuhan Özdemir milli formayla ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Sporculardan Muhammet Kaya, hafta sonu katılacağı Balkan Şampiyonası ve milli takım kampı öncesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret etti.

AVRUPA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ SON RANDEVU MONTENEGRO’DA
Milli Karateci, hafta sonu Montenegro / Karadağ’da tatamiye çıkacak. Babası ve Antrenörü İhsan Kaya ile İbanoğlu’na hedeflerini anlatan karateciler; bu süreçte yılmadan, sabır ve azimle antrenmanlara ve ekstra çalışmalara devam ettiklerini, hedeflerinin önce Balkan Şampiyonasında son form durumlarını görmek, ardından milli takım kampıyla Avrupa Şampiyonasına hazırlanmak olduğunu söyledi.

5 YAŞINDA BAŞLAYAN KARATE AŞKI, ONU AVRUPAYA TAŞIDI
Sporcu aileden gelen 1997 doğumlu Muhammet Kaya, çocukluğunu karate salonunda büyüyerek geçirdi. 15 yıldır tatami üzerinde yüzlerce müsabaka ve birçok Türkiye Şampiyonluğu yaşayan genç sporcu, hedefinin uluslar arası düzeyde ülkemize madalyalar kazandırmak olduğunu söyledi.

İBANOĞLU KARATECİLERE GÜVENİYOR
Karatede gelen başarıların prensipli ve disiplinli çalışmaların ürünü olduğunu söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, hem Muhammet Kaya, hem de Batuhan Özdemir’in milli formanın hakkını vereceğine inandığını söyledi. Karate alt yapısından yetişecek sporcuların kendilerini örnek aldığını milli karatecilere söyleyen İbanoğlu, örnek rol model olmaları tavsiyesinde bulundu.

2-4 Şubat 2018 tarihlerinde Rusya Soçi’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesi milli takım kampına katılacak sporcularımız hazırlıklarına burada devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243