banner1348

Denizli'ye 3 altın madalya ile döndüler

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Okullararası Türkiye Gençler Karate Şampiyonası’ndan Denizlili sporcular 3 altın madalya ile döndü.

Denizli'ye 3 altın madalya ile döndüler
banner1336

Kahramanmaraş’ta 28-30 Nisan tarihlerinde düzenlenen Okullararası Türkiye Gençler Karate Şampiyonasına 570 sporcu katıldı. Denizlili sporcular 3 altın madalya ile dönerek Denizli’yi gururlandırdı. 82 kg’da Kerem Kaya, +82 kg’da Ahmet Selçuk Kamak ve +68 kg’da Ayşenur Taşpınar altın madalya alan isimler oldu.
Denizli Karate İhtisas Spor Kulübü sporcusu olan Kerem, Ahmet ve Ayşenur Burdur’da düzenlenen grup müsabakalarında derece elde ederek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmıştı.

KEREM’İN HEDEFİ OLİMPİYATLAR

Geçtiğimiz dönemlerde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında yarışan Milli Sporcu Kerem’in hedefi 2020 yılında Tokyo’da yapılacak olan Olimpiyat Oyunları. Kahramanmaraş’taki Türkiye Şampiyonası’nda deneyim yaşayan Ahmet ve Ayşenur ise Milli Takım çatısı altında ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak istiyor. Antrenör İhsan Kaya yönetiminde çalışmalarını sürdüren sporcular, her turnuvaya aynı ciddiyetle hazırlanıyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER