Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden amatör spor kulüplerine destek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, spora desteklerinin son kişi spor yapıncaya kadar devam edeceğini belirterek, “Spor yapan kişilerin oluşturduğu piramidi ne kadar tabana yayarsak, o kadar çok kişi sağlıklı yaşar ve piramidin üstünde olimpiyat ve dünya şampiyonları çıkar.” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden amatör spor kulüplerine destek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, spora desteklerinin son kişi spor yapıncaya kadar devam edeceğini belirterek, “Spor yapan kişilerin oluşturduğu piramidi ne kadar tabana yayarsak, o kadar çok kişi sağlıklı yaşar ve piramidin üstünde olimpiyat ve dünya şampiyonları çıkar.” dedi. Zolan, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Feyyaz Ceşen ve amatör kulüplerin başkanlarını, Atatürk Stadyumu’ndaki bürolarında ziyaret etti. Ziyarete Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile 26 amatör kulübünün başkanları katıldı.

Denizli ASKF Başkanı Ceşen, yerel yönetimlerin amatör spor kulüplerinin en büyük destekçileri olduğunu belirterek, “Belediyemiz yaptığı sentetik çim sahalar, spor salonları ve her semtteki spor alanlarıyla amatör spora desteğini birçok kez gösterdi. Kulüplerimize birçok kez malzeme yardımında bulundu. İlimiz sporunu daha iyi yerlere getirebilmek için amatörler branşlara daha fazla önem vermeliyiz.” diye konuştu. Başkan Zolan ise küçük yaşta sporun güzelliğini keşfedenlerin, onu kendilerine yaşam biçimi yaptığını söyledi: “Spor, insanı ruhen ve fiziken rahatlattığı gibi disipline eder. Sporcuya ekip ruhunu aşılar. Sporla bir şey yapabildiğini gören çocuklar, özgüven kazanıp kendini farklı bir boyutta görecek. Belediye olarak tüm branşlarda herkese spor yapabilme imkanı sunmaya çalışıyoruz.” dedi. Denizli’de amatör spor kulüplerinin balçık sahalardan kurtulup çime kavuştuğunu belirten Zolan “Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz'e bu sahaları yapıp teslim ettik. Onlar da sizler için programlarını belirledi. 120 dolayında basketbol ve voleybol sahası yaptık. Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi yaptık. Çocuklarımıza her branşta spor yaptırıyoruz. Bu yaz 10 binin üzerinde çocuğumuz, ücretsiz spor kurslarına katıldı. Şu anda 3 bin bayan, pilates kursuna katılıyor.” şeklinde konuştu. Amatör kulüplerinin hiçbirini ayırt etmeden malzeme anlamında da desteğin devam ettiğini söyleyen Başka Zolan, “Büyükşehirle birlikte sadece merkezdekilerin değil, Denizli genelindeki tüm amatör kulüplerimizin ihtiyaçlarını giderme anlamında yetki verildi. Önce sporun ortamını hazırlayıp yapılabilirliğini göstermeniz gerekir. Ardından yavaş yavaş insanlar spor yapar hale gelecek.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2012, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER