Demirören: Romanya ve Macaristan maçlarından en az 4 puan çıkarmak istiyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Hollanda yenilgisine üzülmenin Türk futbolunun bir yerlere geldiğinin göstergesi olduğunu, Romanya ve Macaristan maçlarından en az 4 puan çıkarmak istediklerini söyledi.

Demirören: Romanya ve Macaristan maçlarından en az 4 puan çıkarmak istiyoruz

Demirören, Denizlispor Kulübü Başkanı Süleyman Urkay ve Yönetim Kurulu üyelerini kulüp tesislerinde ziyaret etti.

Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplandıran TFF Başkanı, Kulüpler Birliği ile beraber “Kulüpler Kanunu” çıkarmak için çalışma başlattıklarını belirtti. Demirören, “Tecrübelerimizle bir taslak hazırlayıp sayın bakanımıza en kısa zamanda sunacağız. Futbola bu kadar önem veren bir ülkenin kulüp yapısının da kuvvetlenmesi ve bir kanuna bağlanması gerekiyor. İnşallah bizim sunumumuzdan sonra bazı değişiklikler olacaktır. En kısa zamanda Meclis'e gidip onaylanmasını bekliyoruz.” dedi.

Milli takımın önemli bir yolda olduğunu söyleyen Demirören, “İyi oynadığımız Hollanda maçında kaybettik. Estonya maçını, bildiğiniz gibi galibiyetle geçirdik. Romanya ve Macaristan da en az 4 puanla çıkmamız gereken maçlar diye düşünüyorum. Bizim teknik kadromuz, futbolcu kalitemiz 6 puanı da alabilir. Her maçın ayrı önemi var. Maçlar kâğıt üstünde bitmiyor, sahada bitiyor. Mühim olan, hem takım olarak hem de seyirciyle bütünleşerek düşündüklerini sahaya yansıtmaktır. Biz milli takım taraftar profili oluşturmak istiyoruz, forma yoksa da kırmızı beyaz giyinerek gelsinler.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2012, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER