Ceylin'den Büyük Başarı

Polonya’da gerçekleşen Avrupa Okulları Satranç Şampiyonasında Türk sporcular 9 madalya kazandı. Denizlili Ceylin Tikveşli 13 yaş kategorisinde Avrupa üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı.

Ceylin'den Büyük Başarı

HABERDENİZLİ.COM

Polonya’nın Krakow şehrinde 30 Haziran-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası son tur maçları ile sona erdi. Bir hafta süren uzun maratonun sonrasından Türk kafilesi, 12 kategoride 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu.

MİLLİ FORMAYI MADALYA İLE TAÇLANDIRDI
Satrançta gelecek vaat eden Denizli Pev Koleji 8. Sınıf öğrencisi Ceylin Tikveşli, 13 yaş kızlar kategorisinde yarıştı.  Zorlu geçen turnuvada son turlarda büyük bir atak yapan Ceylin Tikveşli 6,5 puan ile üçüncü olmayı başardı. Türk Bayrağını omuzlarına alarak kürsüye çıkan Ceylin, milli formayı giymenin gururunu madalya kazanarak taçlandırdı.

İBANOĞLU CEYLİN’İ KUTLADI
Avrupa Okullar Şampiyonasında ülkemiz adına başarı gösteren sporcuları tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizlili Ceylin’e ayrı bir parantez açtı. Ceylin’in, Denizli’de satranç ailesinin yaptığı güzel çalışmaların bir meyvesi olduğunu belirten İbanoğlu, satrança tutkuyla bağlı olan ve her yarışmada üstüne koyarak ilerleyen Ceylin Tikveşli’nin elde ettiği başarısıyla gururlandıklarını söyledi.  İbanoğlu, başta sporcuya destek olan ailesine, okuluna ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243