Bozkurt Spor Lisesi Türkiye Şampiyonu

Trabzon’da düzenlenen Okul Sporları Futsal Türkiye Finallerinde ilimizi temsil eden Bozkurt Spor Lisesi namağlup olarak Türkiye Şampiyonu oldu.

SPOR 29.04.2019, 15:08
Bozkurt Spor Lisesi Türkiye Şampiyonu
banner1621

HABERDENİZLİ.COM
    
Spor Genel Müdürlüğünün organize ettiği 2018-2019 Okul Sporları Futsal Gençler Türkiye Birinciliğine Trabzon Beşirli Spor Salonu ev sahipliği yaptı. 2016 Futsal Dünya Şampiyonu’nun da Trabzon’dan çıkması şampiyonaya ayrı bir hava kattı. 24-28 Nisan tarihlerinde düzenlenen turnuvaya, Türkiye’nin en iyi 8 takımı olan Denizli Bozkurt Spor Lisesi, İstanbul Pendik İTO Ticaret M.L, Artvin Hopa Nuri Vatan A.L, Muğla Mustafa Kemal MTAL, Kayseri Arif Molu MTAL, Antalya A. Alaattinoğlu A.L, Giresun Atatürk A.L. ve Trabzon Vakfıkebir A. İ.H.L. takımları katıldı. 

Denizli’yi temsil eden Bozkurt Spor Lisesi, şampiyonaya grup maçlarıyla başladı. İlk rakibi Kayseri temsilcisini 3-1’le geçen Denizli takımı, ikinci rakibi Giresun Anadolu Lisesini 6-0’lık net bir skorla mağlup ederek özgüvenini artırdı. Üçüncü maçımda ev sahibi tabzon temsilcisini 5-3 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde İstanbul Pendik MTAL yi çekişmeli bir maç sonunda 5-4 mağlup eden Denizli ekibi Finale kalmayı başardı. Final maçındaki rakibi Kayseri Arif Molu MTAL oldu. Denizli Bozkurt Spor Lisesi final maçını da 3-2 kazanarak 2018-2019 Gençler Futsal Türkiye Şampiyonu oldu.

ASLAN PAYI HOCANIN
Türkiye Gençler Futsal Şampiyonu olan Denizli Bozkurt Spor Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Yasin Düzgün ‘özverili çalışmalarının karşılığını aldıklarını’ ifade ederken oyuncularını tebrik etti. Aynı zamanda Yasin Hoca 2015-2016 yılındaki Türkiye Şampiyonluğunu, Dünya yedinciliği ile taçlandırmıştı. Bu Şampiyonlukla kariyerinde ikinci Türkiye Birinciliğine ulaşan Antrenör Düzgün başarılarının tesadüf olmadığını gösterdi.

İBANOĞLU ŞAMPİYONU KUTLADI
Denizli’ye büyük bir sevinç yaşatan Denizli Bozkurt Spor Lisesi takımını tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, elde edilen başarının gurur verici olduğunu söyledi. Denizlili sporcuların çok çalışmanın karşılığını aldığını belirten İbanoğlu şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar (0)