banner1348

Batuhanlı Milliler Avrupa Arenasında

52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası yarın Kocaeli’de başlıyor. Organizasyonda Denizlili genç sporcu Mehmet Batuhan Özdemir ilk kez A Milli takım forması giyecek.

Batuhanlı Milliler Avrupa Arenasında
banner1336

Kocaeli'de gerçekleştirilecek şampiyona için 44 ülkeden 424 sporcunun kaydı yapıldı. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yaptığı açıklamada, karatenin olimpiyat programına alınmasından sonra düzenlenecek ilk şampiyonaya en güçlü sporcularla katılacaklarını söyledi.

GÖZLER BATUHAN’DA OLACAK

Ümit Milli takım ile geçtiğimiz aylarda Avrupa Şampiyonu olan 17 yaşındaki Denizlili milli sporcu Mehmet Batuhan Özdemir, teknik kadronun değerlendirmesiyle A Milli Takım kadrosuna dahil oldu. Doğan Karate İhtisas Spor Kulübü sporcusu Batuhan, 5 Mayıs Cuma günü sabah saatlerinde tatamiye çıkacak. 

Şampiyonada Denizlili sporculara başarılar dileyen Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ülkemize ve Denizli’ye genç takımlarda defalarca madalya sevinci yaşatan milli sporcu Mehmet Batuhan Özdemir’in A Milli takım formasının değerini bildiğini ve başarılı olacağına inandığını belirtti.

Şampiyona 7 Mayıs’ta sona erecek.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER