Atletizmde Yıldızlar Denizli'den Geçti

Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Grup Yarışmaları hafta sonu Denizli’de yapıldı. Yarışmalara 10 ilden 195 sporcu katıldı.

Atletizmde Yıldızlar Denizli'den Geçti

HABERDENİZLİ.COM

Spor Genel Müdürlüğü tarafından altı yıldır başarıyla uygulanan Anadolu Yıldızlar Ligi yarışmaları yurdun farklı noktalarında devam ediyor. Türkiye’nin en iyi pistlerinden biri olarak gösterilen Denizli’de ki Albayrak Olimpik Atletizm Sahası, hafta sonu yıldız adaylarını ağırladı.

195SPORCU PİSTE ÇIKTI
23 Mart Cumartesi günü 13.00’te başlayan yarışmalar öncesi tüm sporcuların katılımıyla seremoni gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından sırasıyla gülle atma, üç adım atlama, yüksek atlama, 60m koşu, cirit atma, 1500m ve 2000m yarışmaları yapıldı. 

YILDIZLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Güneşli bir havada gerçekleşen yarışmalarda atletler, en iyi performanslarını sahaya yansıtmak için efor sarf etti.  Erkeklerde İzmir takımı 90 puanla ilk sırayı alırken, kızlarda Eskişehir 78.5 puanla kürsüde zirvede yer aldı. Yapılan ödül töreniyle sporculara madalyaları takdim edildi. Dereceye giren takımlar 13-14 Nisan’da Balıkesir’de yarı final yarışmalarına katılacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER