Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşen Sol  Parti il Kongresinde Avukat Kamil Doğan il başkanlığına seçildi.

Sol Parti Denizli İl Örgütü 2. Olağan Kongresini gerçekleştirdi 10 yıldır ÖDP-SOL PARTİ İl Başkanlığını sürdüren Orhun Çoban il başkanlığına veda etti. Av. Kamil Doğan Sol Parti’nin yeni il başkanı seçildi.

Pazar günü 14.00’te Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapılan SOL  Parti il Kongresine siyasi parti temsilcileri, sendika ve oda temsilcileri, SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur Başer ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Divan seçimi ve saygı duruşundan sonra konuşma yapan eski İl Başkanı Orhun Çoban, AKP iktidarını bu ülkenin başından göndermek gerektiğini bununda ancak toplumsal örgütlü bir mücadeleyle mümkün olacağını söyleyerek, “O yüzden Sosyalist Güç Birliğini önemsiyoruz. O yüzden bütün muhalefete Türkiye’nin emek güçlerine, ilerici örgütlü güçlerine çağrımızdır. Omuz omuza verelim. Örgütlü mücadeleyi meydan meydan örgütleyelim. Bu ülkenin 20 yıllık zorbalığa teslim olmamış yürekli insanları bunu başaracak.” Diye konuştu.
Çoban, İl Başkanlığını Av. Kamil Doğan’a devir ettiğini belirterek, “2012 Mayısında gerçekleştirdiğimiz ÖDP kongresinde genç arkadaşların isteği ve desteği ile il başkanlığına seçildim tam on yıl ÖDP ve SOL Partinin il başkanlığını severek ve onurla yaptım. Görevimi Kamil Doğan arkadaşa devretmenin zamanı geldi diyorum. Devrimciliğin emekliliği yoktur diyor ve partimin sıra neferi olmaya devam edeceğimi bilmenizi istiyorum. Ne yaptıysam partimin bir adım daha ileriye adım atması için yaptım.” Dedi.

KAMİL DOĞAN: “ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLER BİR REFERANDUM NİTELİĞİNDEDİR.”

Sol Parti’nin Denizli İl Başkanlığına seçilen Av. Kamil Doğan da konuşmasında, Türkiye, tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşadığını, ekonomide yaşanan krizin, her geçen gün derinleşen yoksulluğun, yüksek enflasyonun, geçim sıkıntısı milyonlarca yurttaşın belini büktüğünü söyleyerek, “Elektriğe doğalgaza, ev kiralarına, en temel ihtiyaç maddelerine her gün zam haberiyle uyanıyoruz. Halkımız ucuz ekmek kuyruklarında beklerken çocuklar okullarına götürdükleri beslenme çantalarında bir kuru ekmeğe bile muhtaç bırakılıyor. 
Yoksulluk bir kader değil, AKP iktidarının bilerek ve isteyerek ortaya koyduğu bir tercih. Halkımızın yüzde 99’u giderek fakirleşirken; ‘5 li çeteler’ müteahhitler, bankalar giderek zenginleşiyor. 20 yıllık AKP iktidarı sadece ekonomide değil; eğitim sisteminden sağlığa, yargıdan bürokrasiye her alanda ülkeyi uçuruma sürükledi.” Dedi.
Doğan, önümüzdeki seçimlerin önceki seçimlerden farklı olarak ülkenin resmen kaderinin ve geleceğinin belirleneceği bir referandum niteliğinde olduğunu söyleyerek; “Bugün her alanda kriz üstüne kriz yaşayan AKP iktidarının normal koşullarda bu seçimi kazanma şansı kalmadı. AKP’nin de MHP’nin de oylarının eridiği herkesin malumu. 
Bunun için zorlu bir süreç bizleri bekliyor. Öncelikle yapılması gereken, AKP iktidarına, bu kötülük ve yıkım iktidarına son vermektir. 
Bizler SOL Parti olarak başta sandık güvenliği olmak üzere bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız dedik. AKP iktidarını sandığa gömmek için her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

Dudak Dolgusunun Amacı Dudak Dolgusunun Amacı

İKİNCİ MİTİNGİMİZ UŞAK’TA

Konuşmasına Fatsa’da gerçekleştirilen Fındık Mitingini hatırlatarak başlayan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur Başer şunlar söyledi:
“Fındık üreticilerinin taleplerini örgütleyerek bir yola çıktık. Şimdi Uşak’ta ikinci üretici mitingimizi gerçekleştiriyoruz. Bölgede dolaştığımız bütün köylerde fiyatların ne kadar arttığını, gübrenin ne kadar pahalılaştığını, mazotun ne kadar yükseldiğine yönelik şikâyetler alıyoruz. Bunu en iyi zorlukları birebir yaşayan halkımız biliyor. Konuştuğumuz bütün sorunları ve bunun çözümünü de halkımız biliyor.” 
Emperyalist güçlere yönelik verilen mücadele kazanılıncaya kadar izledikleri yoldan devam edeceklerini belirten Başer şöyle devam etti:
“Uluslararası tekelleri, şirketleri ülkeden kovuncaya kadar, çeteleri, çeteleşene şirketleri kovuncaya kadar yolumuza devam edeceğiz. Bizim yolumuz sesi kesilmek istenen, her gün sokak ortasında katledilen kadınların kendi varlığıyla toplumda istediği gibi yaşayabileceği laik bir yol. Tek kurtuluş sandıkta değil. Sandığa giden yolu halkın mücadelesiyle örgütlemediğimiz sürece iktidarı tek başına sandıkta yenmek mümkün değil.” dedi.

Konuşmaların ardından seçimler gerçekleşti. Tek liste ile yapılan seçimlerde  Kamil Doğan, Şükrü Selçuk, Suat Coşkun, Serdar Aktaş, Ayhan Aygün, Hakan Aydın Sol Parti Denizli İl Örgütünün yeni yönetim kuruluna seçildi.

WhatsApp Image 2022-10-02 at 22.01.33WhatsApp Image 2022-10-02 at 22.01.34WhatsApp Image 2022-10-02 at 22.01.34 (1)WhatsApp Image 2022-10-02 at 22.01.34 (2)WhatsApp Image 2022-10-02 at 22.01.34 (3)