LEADER Kırsal Kalkınma Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi “İlçemizde yeni gelir kaynakları yaratmayı, üretimde verimliliği arttırmayı ve halkımızın yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefliyoruz.

SERİNHİSAR 28.06.2019, 14:30 28.06.2019, 14:33
LEADER Kırsal Kalkınma Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi” ile ilgili olarak Serinhisar’da bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Proje ile LEADER yaklaşımına yönelik bilgilendirme, farkındalık yaratma ve yerel halkı harekete geçirme faaliyetleri yürütülecek, Yerel Eylem Grubu oluşumu desteklenecek. 30 yılı aşkın süredir Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan LEADER yaklaşımı, sorunların masa başında tespit ve çözümünden ziyade yerel aktörlerin kalkınma sürecine dahil olmasını sağlayarak oluşturulan Yerel Kalkınma Stratejilerinin desteklemesi ile kırsal alanın sorunlarının çözümüne katkıda bulunacak.

Proje ile ilgili görüşlerini aldığımız Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi “LEADER Projesi ile ilçemizin kapasitenin geliştirilmesi, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesine destek olunmasının amaçlandığını belirtti. Gemi “İlçemizin potansiyeli ve kapasitesi tam olarak kullanılamıyor. Bu potansiyeli ve kapasiteyi uluslararası kaynaklar ile destekleyerek yeni gelir kaynakları yaratmayı, üretimde verimliliği arttırmayı ve halkımızın yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

LEADER Kırsal Kalkınma Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

LEADER Kırsal Kalkınma Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Yorumlar (0)