banner1029

24 saat hizmet veriyor ama haftada 1 gün hekim gidiyor

7 gün, 24 saat halka hizmet veren fakat doktor kadrosu bulunmayan Serinhisar Devlet Hastanesi’ne her Cuma görev yapmak üzere Dâhiliye Uzmanı görevlendirildi.

24 saat hizmet veriyor ama haftada 1 gün hekim gidiyor

Serinhisar Devlet Hastanesi’nin de görev yapan doktor olmaması üzerine Denizli Kamu Hastaneleri Birliği ilçeye haftada bir gün doktor gönderme kararı aldı. 

Serinhisar ilçesinde bulunan muhtarlar Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk’ü ziyareti sırasında ilçede uzman hekim bulunmadığı, vatandaşların ilaç raporu çıkartmak ve muayene olmak için farklı ilçelere veya il merkezine geldiklerini ifade ettiler. Öztürk’ten ilçeye doktor isteyen muhtarların isteği kısıtlıda olsa yerine getirildi. Serinhisar’a bir dahiliye uzmanı görevlendirerek ilçe halkının sorununu çözdüklerini açıklayan Öztürk, şöyle devam etti: “ Serinhisar Devlet Hastanesi Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı E2 sınıfı dediğimiz entegre hastane. Yani 24 saat acil sağlık hizmetinin verildiği ancak kadrosunda uzman hekimin olmadığı yatarak tedavinin yapılmadığı bir hastane.  Serinhisar’daki muhtarlarımız bir ziyaret sırasında bizden bir talepte bulundular. İlçede uzman hekim olmadığı için ilaç raporları çıkartamadıklarını  bunun için yardımcısı olmamı istediler. Bizde bu soruna çare olmak için hastane Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı olmasına rağmen Serinhisar Devlet Hastanesi’nde Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı bir dahiliye polikliniğini açtık. Her Cuma günü Dahiliye uzmanımız ilçede hizmet verecek. Ayrıca Serinhisar leblebicilikle uğraşan bir ilçemiz. Mesleklerini yaparken çok fazla toza maruz kalıyorlar. Bunun için de bir göğüs taraması gerçekleştireceğiz. Yine okullar açıldığında da ilçede çocuklarımız için göz taramasını yapacağız” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1204