Yeni Menderes Köprüsü'nde Çalışmalar Başladı

Sarayköy ilçesinde Menderes Nehri üzerinde bulunan köprü, dayanıksız olduğu için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce yıkımına başlandı.

SARAYKÖY 24.01.2021, 11:28 24.01.2021, 13:22
Yeni Menderes Köprüsü'nde Çalışmalar Başladı

Sarayköy ilçesinde Menderes Nehri üzerinde bulunan köprü, dayanıksız olduğu için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce yıkımına başlandı.  Yıkım çalışmalarını inceleyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile birlikte halkımıza söz verdiğimiz yeni Menderes Köprüsü’nün yapımına başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz”  dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın ilçe halkına söz verdiği yeni Menderes Köprüsü çalışmaları başladı.
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Sarayköy ile Buldan ilçeleri arasında ulaşımı sağlayan, 100 yılı aşkındır Menderes Nehri üzerine kurulu köprü için yıkım çalışması başlattı.
Belediye Başkanı Özbaş, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mustafa Horzum, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan ve Köprübaşı Mahalle Muhtarı Yusuf Tatlı köprünün yıkım çalışmasını inceledi. 

Uzun yıllar araçların üzerinden geçtiği emektar köprünün yıkım çalışmalarının ay sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi. 

“SÖZ VERDİĞİMİZ HİZMETİ YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ” 

Menderes Köprüsünün tarihe tanıklık ettiğini aktaran Başkan Özbaş, “Yaklaşık 100 yıl önce bu köprü yapılmış. Zaman içinde de devletimiz ve kurumlarımız bu köprüyü son haline kadar getirmiştir. Bizim çocukluğumuzda diğer yol yapılmadan önce Menderes Köprüsü üzerinden İzmir’e ulaşırdık. Şimdi ise kullanım ömrünü bitirmiş bir köprü karşımızda. Köprünün yenilenmesiyle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile birlikte 2019 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza bir sözümüz vardı. Çok şükür sözümüzü hayata geçirdiğimiz bugünü görmek bizlere nasip oldu. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimizin tüm Bakanlarına, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüze ve Tarım ve Orman Bakanlığımıza, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Cahit Özkan’a, AK Parti Denizli Milletvekillerimiz Ahmet Yıldız, Şahin Tin ve Nilgün Ök’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve AK Parti İl Başkanımız Yücel Güngör ile önceki dönem İl Başkanımız Necip Filiz’e çok teşekkür ederiz” dedi. 

Yeni Menderes Köprüsü'nde Çalışmalar Başladı

MODERN BİR KÖPRÜ OLACAK

Menderes Köprüsünün 5 mahalleye bağlandığını dile getiren Başkan Özbaş, “Köprübaşı, Sazak, Tosunlar, Ahmetli ve Tepeköy mahallelerimizin yanı sıra Buldan ve Güney ilçelerimiz ile Manisa şehrimizin de ilçemizle ve şehrimizle bağlantısını sağlıyor. Yeni yapılacak köprümüz 86 metre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde olacak. Köprünün sağında ve solunda 1,5 metre genişliğinde yaya yolu ve araç trafiği çift şerit şeklinde devam edecek. Modern bir şekilde inşa edilecek Menderes Köprümüz 6 milyon 800 bin liraya mal olacak. Köprümüz müteahhit firmamızın hızlı çalışmasıyla 3 veya 4 ay içerisinde tamamlanacak. Kazasız belasız en yakın zamanda bu köprümüzün kullanımına geçmesini temenni ediyorum. Bizim söz verdiğimiz birçok projenin gerçekleştiği gibi bu projenin de devlet kaynaklarıyla gerçekleşmesinden çok memnun kaldık” diye konuştu. 

Yeni Menderes Köprüsü'nde Çalışmalar Başladı

Yeni Menderes Köprüsü'nde Çalışmalar Başladı

Yeni Menderes Köprüsü'nde Çalışmalar Başladı

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)