Spora yakışır açılış Başsavcı Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli anıldı

Sarayköy Belediyesi işbirliği ile Sarayköy’de düzenlenen 14. Türkiye KoçSporFest Üniversite Spor Oyunları’nın Futbol Tenisi Türkiye Şampiyonası müsabakalarının açılış töreninde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Başsavcı Mustafa Alper ile birlikte yaşamını yitiren makam şoförü Muzaffer Akşehirli anıldı.

Spora yakışır açılış Başsavcı Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli anıldı

14. Türkiye KoçSporFest Üniversite Spor Oyunları’nın Futbol Tenisi Türkiye Şampiyonası müsabakaları 24 üniversitenin katılımıyla Sarayköy’de düzenleniyor. 150 müsabakada oynanacak maçlar 14 Mayıs Pazar günü sona erecek.

14. Türkiye KoçSporFest Üniversite Spor Oyunları’nın Futbol Tenisi Türkiye Şampiyonası müsabakaları açılış töreni Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu'nda düzenlendi. Törene Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Cansever, sporcular ve hakemler katıldı. 
Tören tüm şehitler ve trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Başsavcı Mustafa Alper ile birlikte yaşamını yitiren makam şoförü Muzaffer Akşehirli anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. 

Futbol Tenisi müsabakalarında tüm sporculara başarılar dileyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ölümleri ile tüm Denizli’yi yaşa boğan Başsavcı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli’ye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi. Başkan Özbaş, “24 üniversitenin katılımıyla 150 müsabakada oynanacak Futbol Tenisi maçlarının ilçemizde olması bizleri mutlu etti. Futbol hepimizin ilgi odağı olan çok sevdiğimiz bir spor ama futbol tenisi ayrı ve bir o kadar detay isteyen bir spor branşı. İlk defa ilçemizde bu spor dalı oynanıyor ve Denizli merkez dışında KoçSporFest oyunlarına ev sahipleri yapan tek ilçeyiz. Sizleri burada görmek çok güzel…”dedi.

Ardından konuşma yapan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Cansever, “Futbol Tenisi ile birlikte sizleri ilçemizde ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Futbol tenisi ile ilgili hiçbir bilgimiz yoktu. Bu spor branşı ile birlikte ülkemize, ilimize, ilçemize yapmış olduğunuz katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, Futbol tenisinin heyecanlı, keyifli en önemlisi de centilmenlik alanında olan bir spor olduğunu biliyor ve gurur duyuyorum. Organizasyonumuzda hepinize başarılar dilerim” diye konuştu.
Konuşmaların ardından maç startı verildi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243