Sarayköy’ün Ekonomisi Güçlenecek, İstihdam Artacak

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, yeni dönem projeleri geride bıraktığı 5 yıllık hizmeti zinciri kadar iddialı. Başkan Özbaş, 2014-2019 hizmet döneminin ilçenin altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla geçtiğini yeni dönem projeleriyle ilçe ekonomisini üst seviyelere taşıyacaklarını, yeni istihdam kapılarını açacaklarını ve tarıma büyük destek vereceklerini söyledi. 

SARAYKÖY 15.03.2019, 10:08
Sarayköy’ün Ekonomisi Güçlenecek, İstihdam Artacak
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, her gün yoğun tempo içerisinde seçim çalışmalarına devam ediyor. Başkan Özbaş’a tam destek veren vatandaşlar, mahalle gezilerinde yalnız bırakmıyor. Kalabalık gruplarlar mahalle gezilerini tamamlayan Başkan Özbaş’ın vatandaşların destekleriyle gerçekleştirdiği seçim çalışmaları  büyük dikkat çekiyor. 
Geride bıraktığı 5 yıllık dönemde ilçenin altyapı sorunlarını tamamlayan, kültür, sanat ve eğitimde ilçeyi üst seviyelere taşıyan projelere imza atan ayrıca vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik hizmetler veren Başkan Özbaş, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerinde ilçe ekonomisini üst seviyelere taşıyacaklarını belirtti. 

Başkan Özbaş, “Sarayköy, 5 yılda hizmetler fragmanını yaşadı. Önümüzdeki dönem asıl hizmet filmi başlıyor

Son olarak Cumhuriyet Mahallesi’ndeki vatandaşlarla buluşan Başkan Özbaş, vatandaşların memnuniyet sözleriyle karşılaştı. Başkan Özbaş, “Sarayköy, 5 yılda hizmetler fragmanını yaşadı. Önümüzdeki dönem asıl hizmet filmi başlıyor. Ben Sarayköylüyüm. Sarayköy’ün evladıyım. Memleketime sözüm var. 2014 yılında hemşehrilerim bize kıymetli memleketimizi emanet etti.  Hükümetimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve bizlerin ortak çalışmaları ile ilçemiz gözle görülür hizmetlere sahip oldu. İlçemizin her köşesinde bir projemiz yükseldi. Tarımdan, ekonomiye, sanattan, bilime, eğitimden sosyal hizmetlere kadar her dalda projelerimizi gerçekleştirmeye gayret ettik. Gerçekleştirdiğimiz mahalle gezilerimizde hemşehrilerimizin memnuniyet sözlerini duymak bizleri onurlandırdı. Allah onlardan razı olsun. Yeni dönemde ilçe ekonomimizi üst seviyelere taşıyacak projelerimiz yer alacak. İlçemizde işsizlik sorununu tarihe gömeceğiz” dedi.  

Çiftçi ve hayvancılarımızın kullanması için talep edilen ekipmanları ücretsiz olarak dağıtacağız

İlçedeki çiftçileri destekleyecek ve yeni istihdam kapıları açacak projelerini anlatan Başkan Özbaş, “Tarımsal faaliyetleri destekleme merkezi kurulacak. Küçük esnaf ve sanayicilerimizin girişimlerine tam destek verilecek. Esnaf Odaları, PAÜ, KOSGEB, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ile iş birliği yapılarak zanaatkar yetiştirmeye yönelik ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz. Bu kursları alan kişilerin zanaatlarını icra edip, ürünlerini satabilecekleri mekanlar oluşturacağız. Çiftçi ve hayvancılarımızın kullanması için talep edilen ekipmanları ücretsiz olarak dağıtacağız. Meyve ve sebze kurutma tesisi ve kooperatiflere tam destek vereceğiz. Çiftçilerimize ceviz fidanı dağıtacak. Makine-teçhizat desteği vereceğiz. Ayrıca mera alanlarını ıslah edecek, tarımsal sulama desteği sağlayacağız. Seracılığa tam destek vereceğiz. İlçemizde bir istihdam kapısı olacak ticaret merkezi kuracağız” dedi.
Başkan Özbaş, hem ilçenin ekonomik yapısını güçlendirecek hem de vatandaşlara yeni istihdam olanakları sağlayacak olan Organize İhtisas Bölgesi’nin kurulacağı müjdesini de verdi.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)