Sarayköylüler “NERDE O ESKİ RAMAZANLAR” Demeyecek

Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, eski ramazanların tadını ilçe halkına yaşatacak. Ramazan ayı boyunca tüm mahalleleri gezecek olan tiyatro kulübü Geleneksel Türk Tiyatrosu Orta Oyunlarını sahneleyecek ve ilçe halkına tiyatroya daveti davul ve manilerle eskilerde olduğu gibi tellal yapacak. 

Sarayköylüler “NERDE O ESKİ RAMAZANLAR” Demeyecek

Sarayköylüler “Nerde o eski ramazanlar” demeyecek, eski ramazan kültürünü 1 ay boyunca yaşayacak. Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü Ramazan ayı boyunca ilçenin tüm mahallelerini gezecek Geleneksel Türk Tiyatrosu Orta Oyunlarını sahneleyecek. 
İlçe halkına eski Ramazan’ın tadını yaşatacak olan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü’nün ilk durağı Acısu Mahallesi oldu. Eline bir davul alan Mert Yangöz ve Hürkan Batın Dönmez tellal gibi tiyatronun yapılacağı saati, yeri maniler okuyarak duyurdu, mahalle sakinlerini ilk adım da eskilere götürdü.
Ardından saat 21.00’de başlayan tiyatro oyununda sadece sahne dizaynı değil, seyircileri de düşünen Sarayköy Belediyesi etkinliğe katılan çocuklara pamuk şeker ve olmazsa olmazlardan olan Geleneksel Türk kültürünü yansıtan Osmanlı Macunu dağıttı.
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve mahalle sakinlerinin katıldığı Sarayköy Belediye Ramazan Eğlenceleri etkinliğinde Aşuk ile Maşuk, Kanlı Nigar, Bir Evlilik Düeti ve ZamSalak sahnelendi. 
Seyircileri kahkahaya boğan tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Oyun sonunda konuşma yapan Sarayköy Belediye Tiyatro Kulübü Yönetmeni Hakkı Karaca, “Bizleri bugün yalnız bırakmayan tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ederim. İlk durağımız Acısu’ydu. Ramazan boyunca bütün köylere gideceğiz ve bu oyunlarımızı götüreceğiz. Bizleri bu olanağı ve her yere ulaşmamızı sağlayan desteklerini hiç esirgemeyen sadece başkan değil bir ağabey, bir baba olan sayın Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederim” dedi.
Herkese hayırlı Ramazanlar dileyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköylü gençlerimiz ile Hakkı hocamızın önderliğinde tiyatro kulübü oluşturduk. Daha önce tiyatro yapmıştık, oynamıştık. Ancak tiyatro kulübümüz Ramazan eğlencesi olarak ilk defa oyun gerçekleştiriyor. Bende onlar kadar çok heyecanlıydım. Sizlere de çok teşekkür ederim, bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için. Biz Sarayköyümüzü, ülkemizi seviyoruz. Bundan sonra inşallah hep böyle etkinlikler yapacağız. Bu güzel etkinlikte emeği geçen Hakkı hocamı ve çocuklarımızı tebrik ederim” diye konuştu. 
Konuşmanın ardından Başkan Özbaş, kendi elleriyle çocuklara pamuk şeker dağıttı.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243