Sarayköy’de festival başlıyor

Sarayköy’de 19 Mayıs’ta Milli Mücadeleye Katılış Yıldönümü ve 13. Tarım ve Kültür Festivali başlıyor. 4 gün sürecek etkinliklerde konserlerin yanısıra OFF-ROAD yarışları da yapılcak. 

Sarayköy’de festival başlıyor

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Pamukkale OFF-ROAD Kulübüyle beraber 19 Mayıs’ta başlayacak olan  Milli Mücadeleye Katılış Yıldönümü ve 13. Tarım ve Kültür Festivali’nin tanıtımını yaptı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerin karşısına geçen Özbaş, Öncelikle Başsavcı Mustafa Alper ve şoförünün ölümü sebebiyle duyduğu üzütüyü dile getirdi. Sarayköy’ün Milli Mücadele de üstlendiği rolü anlatan Özbaş, Sarayköy’ün tarım, turizm ve sanayi alananında Denizli’nin önemli ilçelerinden biri olduğunu belirterek Festival kapsamında yapılcak olan etkinlikleri anlattı. 19 Mayıs’ta 1996 yılında Şırnak’ta şehid olan Sarayköylü Hüseyin Kuş adına yapılan parkta Sarayköy  Kültür Merkezinin temel atma töreninin yapılcağını söyleyen Özbaş, 3 gün boyunca aksam konser yapılacağını 21 Mayıs’ta yapılacak olan konsere Aleyna Tilki ve Emre Aydın’ın katılcağını belirtti. 

OFF-ROAD YARIŞLARI SARAYKÖY’DE

Festival kapsamında OFF-ROAD yarışları için parkur hazırladıklarını söyleyen Özbaş, 21 Mayıs’ta Sığma Ada yolu, Azmak Mevkii’nde düzenlenen parkurda yarışların yapılacağını söyledi. OFF-ROAD  yarışmalarını Pamukkalle OFF-ROAD kulübüyle beraber düzenlediklerini söyleyen Özbaş, “Tüm Türkiye’den üst düzey yarışmacıların katılcağı yarışmalara ve festivale tüm Denizli halkını bekliyoruz.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243