Sarayköy Belediyesi'nden anlamlı iftar yemeği

Sarayköy Belediyesi Dünya Yetimler Günü'nde ilçedeki yetim ve öksüz çocuklar ile iftar yemeğinde biraraya geldi. 2 buçuk yıl önce babasını kaybettiğini kendisinin de bir yetim olduğunu söyleyen Başkan Özbaş, çocuklara "Bu can bu bedende olduğu sürece sizlerin yanında olacağız" dedi.

Sarayköy Belediyesi'nden anlamlı iftar yemeği

Sarayköy Belediyesi anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı, Dünya Yetimler Günü'nde ilçedeki yetim, öksüz çocuklar ve yakınları ile biraraya geldi. Belediye Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen iftar yemeğine Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, ilçe protokolü, yetim ve öksüz çocuklar ile yakınları katıldı. 
Balon, pamuk şeker ve Osmanlı macununun dağıtıldığı iftar yemeğinde çocuklara kol saati ve çanta da hediye edildi. İlahilerin söylendiği iftar yemeğinin sonunda konuşma yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, "Ramazan ayına girdiğimiz günden bu yana iftarımızı hiç evimizde yapmadık. İftarımızı derdi olan, olmayan, yaşlımızın, engellimizin, çat kapı girdiğimiz bir komşumuzun, teyzemizin, amcamızın evlerinde açtık. Bugün Ramazanımızın 15. günü ve Dünya Yetimler Günü. Bende bir yetimim. 2 buçuk yıl önce babamı kaybettim. Baba acısını bazen yaşınız 40 olduğunda yaşıyorsunuz. Bazen dünyaya geldiğinizde anne babanızı hiç tanımıyorsunuz. Bizde bugün Sarayköyümüzdeki özel kardeşlerimiz ile birlikte olmaya çalıştık. Gerek annesi gerek babasını yitirmiş çocuklarımızla bu özel günü dolu dolu yaşamak istedik. Onlarla birlikte iftarımızı açtık. Biz sadece bugün değil her zaman onların yanında olacağız" dedi.
Yılın 369 günü tüm vatandaşların yanında olmaya çalışan bir anlayışla hareket ettiklerini belirten Başkan Özbaş, "Her gün ihtiyaç sahibi, başı dara düşenin, bizimde bir sorunumuz var diyenin hep yanında olmaya çalıştık. Bu can bu bedende olduğu sürece de biz herkesin yanında olmaya çalışacağız" dedi.
Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya ise " Bu mübarek Ramazan ayının bu gecesinde sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum. Biz devlet olarak her zaman yanınızda olacağız. Planlarımız ve projelerimiz var. Görevimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Sizden ricam her ne sorununuz olursa olsun mutlaka bize ulaşın" dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER